Haberler » Oda & Dernek Haberleri

İzmir Ortodontistler Platformunun (İZMORP) gazetelere “Her işin bir uzmanı var” başlığıyla verdiği ilan üzerine TDB bir kınama metni yayınladı: “Dişhekimlerinin Yetkileri Kanunla Belirlenmiştir”
Türk Dişhekimleri Birliği 17. Dönem Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri’nin görev dağılımı, 10 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilen ilk toplantı ile belirlendi.
Resmi Gazete’de 23.12.2016 tarihinde yayınlanan Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik ile ilgili değişikliğe göre yapılan İl Sağlık Müdürlüklerinin denetlemeleri devam ediyor.
İstanbul Dişhekimleri Odası, online yapılacak tıbbi atık bertaraf ücretlerinin ödeme işlemlerinin usulüne dair açıklama yaptı.
22. yılını kutlayan EDAD’ın yeni yönetim kurulu seçildi. Üyeler, geçmiş dönemlerde de başkanlık yapan yönetim kurulu üyesi Dr. Haşmet Gökdeniz’i Başkan olarak seçti.
Türk Dişhekimleri Birliği’nden (TDB), ağız diş sağlığı ürünlerinin matbu ve görsel reklamlarında kullanılan içerikler ve yanlış yönlendirmeler hakkında açıklama.
Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) Merkez Yönetim Kurulu, 2018 Yılı Ağız Diş Sağlığı Muayene ve Tedavi Ücret Tarifesini yayınlayarak Sağlık Bakanlığı’na gönderdi. Yeni tarifeye bu sayfadan erişebilirsiniz.
TDB’nin Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik’in uygulanamaz statüsündeki bir kısım hükümlerinin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle ilgili Danıştay'da açtığ...
Türkiye’nin en çok katılımcı ağırlayan diş hekimliği kongresi GREATIST bünyesinde gerçekleştirilen Ağız Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuar alanındaki standlar çok kısa sürede tükendi.
Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliğine göre, Tıbbi Atık Yönetim Planınızı hazırlayıp uygulamaya koymanız için son gün 25 Temmuz 2017
Ünlü araştırma ödülünün devamı ilan edildi. İki yılda bir düzenlenen yarışma, bilimsel gelişmelere ilgi duyan bütün araştırmacılara açık. Kazanan, çalışmasını, Oral Rekonstrüksiyon Global Sempozyumu’nda s...
TED’in 34. Doktorlar-Diş Hekimleri ve Eczacılar Tenis Turnuvası 03-10 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Kayıtların kapanmasına kısa süre kaldı. Finale kalan oyuncular Türk Milli Takımı’nı temsil etme hakkını k...
İngiliz Türk Sağlık Elemanları Derneği (ATHPA), yıllık genel toplantılarının altıncısını Londra Antalya Restaurant’ta gerçekleştirdi. Toplantıda derneğin yeni yönetim kurulu seçildi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Rotary Kulübü, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Mersin Şubesi arasında ‘Şehitlerin Birinci Derece Yakınlarının Diş Bakım ve Tedavileri İş Birliği Prot...
2017 yılı itibari ile geçerli olacak “Ağız Diş Sağlığı Muayene ve Tedavi Ücret Tarifesi”, geçtiğimiz hafta yapılan Türk Dişhekimleri Birliği Merkez Yönetim Kurulu toplantısında kabul edilerek Bakanlığa gönderildi.
TDB, yaklaşık iki yıl önce yürürlüğe giren Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik üzerinden yapılan değişikliklerin, beklentileri karşılamadığı görüşünde.
TDB’den, kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması için TBMM’de kabul edilen 6736 sayılı Kanun hakkında ve diş hekimlerinin disiplin ve aidat borçlarına dair açıklama.
Türk Dişhekimleri Birliği (TDB), 10 öğrenciye “karşılıklı” burs verecek. Öğrencilerin diş hekimliği fakültelerinin birinci sınıfında okuyor olmaları ve bir formla TDB’ye başvurmaları gerekiyor.
Hasta ve Sağlık Çalışanı Güvenliği Platformu, hasta ve sağlık çalışanı güvenliğinin önemine dikkat çekmek amacıyla Kesici-Delici Alet Yaralanmaları Anketi’ni hazırladı.
Türk Dişhekimleri Birliği’nin (TDB) tabela stantartlarına aykırı davranış sebebiyle verdiği disiplin cezasına yapılan itirazı haklı bulan Ankara 11. İdare Mahkemesi’nin kararı, Ankara Bölge İdare Mahkemesi tarafından boz...
Üniversiteye girecek olan gençlere diş hekimliği mesleğini detaylı şekilde anlatmak üzere TDB tarafından hazırlanan rehber, güncellenerek yeniden yayınlandı.
Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) Almanya’nın “Ermeni Soykırım Kararı”nı, eş kurumu olan Alman Diş Hekimleri Birliği nezdinde protesto etti.
Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB), ulusal yazılı ve görsel basında florür hakkında son zamanlarda yoğunlaşan haber, yorum ve yayınlar üzerine bir basın açıklaması yayınladı.
TDB'nin 20 Mart “Dünya Oral Sağlık Günü”ne özel olarak geçen yıl ilkini gerçekleştirdiği “Ağız Diş Sağlığı Parlamentosu”nun ikincisi bu yıl 18 Mart günü düzenlenecek.
Türk Dişhekimleri Birliği (TDB), diş hekimlerine verilen ceza ve aidatların tahsili için mahkeme sonucunu beklemeden işlem başlatma kararı aldı.
Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik'le ilgili Türk Dişhekimleri Birliği tarafından açılan davada bir kısım hükümlerin yürütmesinin durdurulmasına karar verildi.
Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkındaki Yönetmeliğin uyum süresi uzatıldı. İstanbul Dişhekimleri Odası, konu ile ilgili duyuru yayınladı.
İstanbul Dişhekimleri Odası, Silivri L Tipi Kapalı Cezaevi'nde diş hekimlerinden hizmet alınması ile ilgili duyuru yayınladı.
Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) tarafından 2016 yılı ağız diş sağlığı muayene ve tedavi ücret tarifesi yayımlandı.
2016 yılına ait sağlık kuruluşlarından kaynaklanan tıbbi atıkların bertarafına ilişkin ücretler belirlendi. İstanbul Dişhekimleri Odası, belirlenen ücretler ile ilgili duyuru yayınladı.
1 2 3 4 5 6 »