Haberler » Üniversitelerden

Türkiye’nin ilk saklı diş teli Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Cihan Aydoğan  tarafından üretildi. Tedaviye estetik bir çözüm sağlayan çalışma, yerli ü...
Prof. Dr. Ahmet Bülent Katiboğlu ve Prof. Dr. Ender Kazazoğlu’ndan bahsediyoruz. Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1984 yılında birlikte mezun olan, diş hekimliği biliminin önemli iki insanı aynı dönemde iki...
Kariyerine İsviçre'de devam eden Profesör Dr. Mutlu Özcan, Uluslararası Diş Araştırmaları Birliği tarafından, "Yılın En Seçkin Bilim İnsanı" seçildi.
Beykent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2017–2018 yılında eğitim-öğretime başladı. Dinamik akademisyen kadrosu ile açılan fakültenin dekanı ise Prof. Dr. A. Bülent Katiboğlu oldu.
Diş hekimliği camiasının değerli hocalarından Prof. Dr. Ender Kazazoğlu, Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin Dekanı oldu.
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde Pakistan’ın Lahor şehrinde bulunan de’Montmorency Diş Hekimliği Fakültesi’nde görevli beş diş hekimine Türkiye’...
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi'nin temeli, düzenlenen törenle atıldı.
Diş hekimliği fakültelerinin dekanlarını ve eğitim sorumlularını bir araya getiren, diş hekimliği fakültelerinin eğitim geleceğinin ele alınacağı “Diş Hekimliği Fakülteleri Dekanlar Konseyi, Diş Hekimliği Ulusal Çekir...
Otizm sendromu nedeniyle uzun süre bir koltukta oturamayan 14 yaşındaki hastaya Altınbaş Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi’nde genel anestezi ile diş tedavisi yapıldı. 
İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet heyecanı yaşandı. Sağlık camiasının en genç neferleri olarak kep atan 192 genç, mutluluğunu törene katılan aileleriyle paylaşt...
2012-2013 eğitim-öğretim yılında öğrenci kabul etmeye başlayan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, ilk mezunlarını vermenin gururunu yaşadı.
İKBU'da Altınbaş Holding ve Keiretsu Forum Türkiye Melek Yatırımcı Ağı iş birliğinde, Altınbaş Holding ve Orge Elektrik sponsorluğunda düzenlenen "Benim Fikrim Benim İşim" yarışma finalinde en iyi iş fikri, hukuk fa...
Prof. Sayınsu, son zamanlarda yoğun bir şekilde kullanılan selfie fotoğrafı çekimlerinin diş estetiğine talebi arttırdığını belirtti. Estetik gülüş isteyenlerde kadın hastaların sayısı daha fazla.
Prof. Nüket Sandallı: “Kaza sonucu çocuğunuzun ana dişleri yerinden fırlarsa, en geç 1 saat içinde, dişi soğuk sütün içine koyarak, diş hekimine gidilmeli. Bu şekilde diş yerine yeniden oturtularak kurtarılabilir.”
Medipol Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Diş Protez Teknolojisi Bölümü Program Başkanı Doç. Dr. Hanefi Kurt, Medipol'ün çalışmalarını ve farklılıklarını anlattı.
İKÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi, sterilizasyon sertifika programına ev sahipliği yaptı. Eğitim programında; diş hekimi, çalışanlar ve hastalar için hayati önem taşıyan merkezi sterilizasyon ve enfeksiyon kontrolü masaya yatırıldı....
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulduğu günden itibaren kalite ve araç-gereç kapasitesini artırmaya devam ediyor. Merkez, hizmet kapasitesini son dört yılda iki katına çıkardı.
Prof. Dr. Dülgergil son zamanlarda amalgam dolguyla ilgili çıkan olumsuz haberler ile ilgili konuştu.
İstanbul’un en köklü fakültelerinden olan İ.Ü. İstanbul ve Cerrahpaşa Tıp Fakülteleri, dönüşüm kapsamında yenilenecek.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ile ortaklaşa gerçekleştirdiği “Koruyucu Diş Sağlığı Programı” ikinci bölümü ile devam ediyor.
Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin, Prof. Dr. İnci Oktay danışmanlığında, 2012 yılında başlattığı ‘Diş Hekimim Aynı Ben’ adlı sosyal sorumluluk projesi büyüyor.
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun başlattığı "flor vernik" uygulaması kapsamında Kırıkkale Üniversitesi’nde 5 yaş ve üstü çocuklara tiyatro eşliğinde diş bakımı eğitimi başladı.
İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, ilköğretim okullarında öğrenim gören öğrencilerde oluşabilecek ‘diş çürüklerini’ önlemek amacıyla çalışma başlattı.  
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarafından “1. Geleneksel Dişe Diş Araştırma Günü” etkinliği ile öğrencilerin araştırma konuları sunuldu.
Ege Üniversitesi FTR Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Berrin Durmaz, “Diş Hekimlerinde Kas-İskelet Sorunları ve Önlenmesi” konulu konferansta diş hekimlerinin çalışma pozisyonlarının vücuda zararlarına değindi.
Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay'dan, kaynak yetersizliği nedeniyle açılamayan Diş Hekimliği Fakültesi’nin faaliyete geçirilmesini istedi.
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin hastane standartlarında hazırlanan Diş Hekimliği Fakültesi, Halıcıoğlu’nda eğitim ve hizmet vermeyi amaçlıyor.
Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Duran, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında işaret dilini seçmeli ders yapmak istediklerini söyledi.
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı'ndan Doç. Dr. Esra Uzer Çelik, “Florür Salan Restoratif Materyallerin Kullanımı” seminerinde detayları anlattı.
Türkiye'de yoğun olarak uygulanan tedavi hakkında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Aslıhan Üşümez, yabancı diş hekimlerinin lazer tedavisini Türkiye'de öğrendiklerine dikkat çekti.
1 2 3 4 5 »