Alman Dental Endüstri Birliği’nden IDS 2021 için Açıklama

Tüm dünyayı etkileyen Kovid-19 pandemisi nedeniyle binlerce kişiyi buluşturan IDS 2021 Fuarı için belirsizlik sürüyor. Bazı uluslararası firmaların IDS’te yer almayacaklarını duyurmalarının ardından Alman Dental Endüstri Birliği (VDDI) Başkanı Mark Stephen Pace konu hakkında bir açıklama yaptı.
Alman Dental Endüstri Birliği’nden  IDS 2021 için Açıklama Alman Dental Endüstri Birliği’nden  IDS 2021 için Açıklama
Alman Dental Endüstri Birliği’nden IDS 2021 için Açıklama

Dental sektörün lider fuarlarından International Dental Show (IDS), 2 yılda bir Köln/Almanya’da gerçekleştiriliyor. Binlerce katılımcıyı ve firmayı ağırlayan IDS Fuarı’na 2019’da 2328 firma ve 160 bin ziyaretçi katıldı. Fuarın yeni tarihi 9-13 Mart 2021 olarak duyuruldu.

Tüm dünyayı etkileyen Kovid-19 pandemisi nedeniyle binlerce kişiyi buluşturan görkemli organizasyon için belirsizlikler sürüyor. Kimi şirketler, dental sektör için büyük önem taşıyan bu organizasyonda yerlerini ayırtırken bazı uluslararası firmalar da IDS’te yer almayacaklarını duyurdu.

Alman Dental Endüstri Birliği (VDDI) Başkanı Mark Stephen Pace, IDS 2021 Fuarı hakkında bir açıklama yayınladı. VDDI Başkanı’nın açıklamasında “Büyük bir uluslararası şirketin IDS 2021'de yer almayacağını duyurmasının ardından, medya ve şirketler VDDI’dan görüş talep ediyor. VDDI olarak, dünyanın önde gelen dental ticaret fuarı 39. IDS için karmaşık hazırlıklar ile ilgilenildiğini takdir ediyor ve anlıyoruz.

Advertisement

Diş hekimliği endüstrisi için dünyanın önde gelen ticaret fuarı olan IDS, küresel diş hekimliği endüstrisinin çok yönlü ve karmaşık pazar faaliyetlerinin tamamını sunmayı amaçlamaktadır. IDS'in bu genel tablosunda yer almamak, bir şirket için kayıptır.

IDS 2021'in önceki fuarlardan farklı olacağını biliyoruz. Korona krizi, IDS de dâhil olmak üzere tüm dünyayı ve yaşamın tüm alanlarını eşit olarak etkiliyor. Kölnmesse tarafından hazırlanan güvenlik ve hijyen konsepti, ticaret fuarları ile ilgili tüm düzenlemeleri ve katılımcıların güvenliğini dikkate alıyor.

Temmuz başında, VDDI Genel Kurulu ile Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu Komiteleri, Kölnmesse ve GFDI mbH'yi, senaryo ve kriterler geliştirmeleri için görevlendirdi. Son derece hızlı gelişen ve değişen koşullar nedeniyle nihai karar için 2021 yılını son tarih olarak belirledik.

VDDI üyesi olsun ya da olmasın, hiçbir katılımcının bu aşamada kolay karar alamadığını biliyoruz. VDDI olarak büyüklüğüne ve faaliyet odağına bakılmaksızın bir şirket IDS'den çekildiğinde, bundan üzüntü duyuyoruz. Bununla birlikte, her şirket pazarlama önlemlerini planlamak, değerlendirmek ve karar vermek konusunda özerktir. Buna IDS’e katılıp katılmama kararı da dâhildir ve elbette bu karara saygı duyarız” ifadeleri yer aldı.

Haber: Elvan Genç (VYG)

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement