Dijital Diş Hekimliği Teknolojilerine Odaklanacağız

27 yıldır Türkiye genelinde hizmet sunan Onur Diş Deposu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Erol Soydan, şirketin yeni çalışmalarını ve hedeflerini anlattı. Sektörde 40 yılı aşan deneyime sahip Soydan, 2024’te yerli ünit imalatına başlayacaklarını ve önümüzdeki dönemde dijital diş hekimliği teknolojilerine odaklanacaklarını söyledi.
Dijital Diş Hekimliği Teknolojilerine Odaklanacağız Dijital Diş Hekimliği Teknolojilerine Odaklanacağız
Dijital Diş Hekimliği Teknolojilerine Odaklanacağız

Onur Diş Deposu olarak, ülke çapındaki ürün-hizmet ağınız ve ekibinizi sizden dinleyebilir miyiz?

Onur Diş Deposu olarak 27 yıldır Türkiye genelinde hizmet vermekteyiz. Dünyanın çeşitli bölgelerinde üretilen yüksek teknoloji ürünleri, Türkiye’deki 3500 m2 mağazalarımız ve akıllı depolama tesislerimizle sunuyoruz. Şirketimizde hizmet sağlayan 100’ü aşkın personelimizle, tedarik ve dağıtım yapmaktayız. Aynı zamanda ürün satışı sonrasında profesyonel ekibimiz tarafından satış sonrası teknik destek hizmeti vermekteyiz.

Yerli üretim ve ithal olarak iki gruba ayırırsak hekimlere neler sunuyorsunuz?

Advertisement

Tüm dünyada dental sektörle ilgili yeni teknolojileri takip edip, çeşitli ülkelerdeki üretici firmaların Türkiye distribütörlüğünü yapıyoruz. Dental ünitler, dental tomografi ve görüntüleme cihazları, ağız içi tarayıcı, CAD/CAM, printer ürünleri, dinamik el aletleri cihazları, sarf malzemeler sunuyoruz. Ayrıca Türkiye’de dental cerrahi el aletleri üretimi yaparak istihdam sağlamaktayız.

Onur Diş olarak hedefleriniz nelerdir? Yeni yatırımlarınız olacak mı?

Onur Diş Deposu olarak dental sektöre yönelik dişçi koltukları üretimi için Çekmeköy’de yeni fabrika inşaatımızın son aşamasına geldik. Tüm AR-GE hizmetlerini, altyapı, planlama ve makine parkur süreçlerini tamamladık. Kalite ve yüksek teknolojiyi de kullanarak, tamamen %100 yerli ünit imalatımıza 2024 yılında başlıyor olacağız. Amacımız, sektörde ithalatı kompanse edecek, ihracata ve iç piyasadaki ihtiyaca yönelik, yenilikçi ve kaliteli, yerli ünit imalatına azami katkı sağlamak olacaktır.

Ayrıca Samsun’da diş hekimlerinin kullanacağı cerrahi el aletlerinin imalatını, iç piyasa ve ihracata yönelik satışını yapıyoruz. Önümüzdeki dönemde dijital diş hekimliği teknolojilerine, en son teknolojiyi kullanarak üreteceğimiz ve piyasaya sunacağımız yenilikçi ürünlerin imalatını yapmayı hedefliyoruz. Üzerinde durduğumuz başlıca alanlar CAD/CAM, ışınlı dolgu cihazları, printer ve görüntülemedir. Ayrıca müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek için mevcut ürün ve hizmetlerimizi sürekli olarak iyileştirmeye odaklanacağız.

Röportajın tamamı, Today Fuar Gazetesi’nden, ücretsiz bir üyelikle okunabilir.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement