Diş Tedavisi Ücretlerine Güncelleme Geldi

Türk Dişhekimleri Birliği (TDB), 2022 yılında uygulanacak olan Ağız Diş Sağlığı Muayene ve Tedavi Ücret Tarifesi’ni belirlemişti. Tedavilerde kullanılan malzemelerin ithalata dayalı olması, döviz kurundaki artış ve enflasyon nedeniyle fiyatlara güncelleme geldi.
Diş Tedavisi Ücretlerine Güncelleme Geldi Diş Tedavisi Ücretlerine Güncelleme Geldi
Diş Tedavisi Ücretlerine Güncelleme Geldi

Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) Merkez Yönetim Kurulu, 20-21 Temmuz 2022 tarihli toplantısında ağız ve diş sağlığı tedavilerinde muayene ücretlerini görüştü. Tedavilerde kullanılan birçok ürünün ithalata dayalı olması, döviz kurundaki artış ve reel enflasyon nedeniyle fiyat güncellemesinin zaruri hale geldiğini açıklayan TDB, yeni tarifeyi kabul ederek, Sağlık Bakanlığı’na gönderdi.

Belirlenen ücretler, 1 Ağustos 2022 – 31 Aralık 2022 arasında uygulanacak. Yeni tarifede KDV dahil diş hekimi muayenesi 290 TL, uzman diş hekimi muayenesi 315 TL, Teşhis ve Tedavi Planlaması 365 TL olarak yer alıyor. En sık gerçekleştirilen uygulamalardan biri olan Kanal Tedavisi için ücret ise Tek Kanal (Dolgu Hariç) 940 TL, İki Kanal (Dolgu Hariç) 1350 TL. Listede Tam Protez (Akrilik – Tek Çene) 5. 550 TL olarak yer alırken, diş çekimi 495 TL ve Kısa Süreli Ortodontik Tedavi 4720 TL olarak sıralanıyor. Tarifenin tamamı buradan görülebilir.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement