DT Sempozyum, 28 Konuşmacıyı Diş Hekimleriyle Buluşturdu

İDEX 2022 Fuar’ı kapsamındaki V. Dental Tribune Sempozyumu, diş hekimlerini 28 değerli konuşmacıyla buluşturdu. Katılımcıların beğenisini toplayan bilimsel program, uygulamalı kurslar ve workshoplar, diş hekimlerine mesleki hakimiyetlerini artırma fırsatı verdi.
DT Sempozyum, 28 Konuşmacıyı Diş Hekimleriyle Buluşturdu DT Sempozyum, 28 Konuşmacıyı Diş Hekimleriyle Buluşturdu
DT Sempozyum, 28 Konuşmacıyı Diş Hekimleriyle Buluşturdu

Türkiye’den ve dünyanın 80 ülkesinden katılımcılara ev sahipliği yapan İDEX 2022 Fuarı, 26-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında 4 gün boyunca ziyaretçilerini ağırladı. Çoğunluğu diş hekimi olmak üzere 8 bini yabancı, toplam 30 binin üzerindeki sektör profesyoneli, Avrupa, ABD, Orta Doğu ve Uzak Doğu ülkelerinden yaklaşık 3 binin üzerinde katılımcı ile buluştu.

Geçen seneyi 200 milyon dolar ihracatla kapatan sektörün 4 gün süren fuarda yaklaşık 200 milyon dolar ticaret hacmi yakalaması öngörülüyordu. Bu da sektörün 4 günde, 1 yıllık ihracatına ulaşması demek.

DT Sempozyum, 28 Konuşmacıyı Diş Hekimleriyle BuluşturduHedef, Bölgenin En Büyük Fuarı Olmak!

Advertisement

Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği (DİŞSİAD) Başkanı Erkan Uçar, İDEX'in kendi alanında bölgenin ikinci en büyük fuarı olduğunu söyledi. Uçar, "Bu yıl özellikle yabancıların ilgisi oldukça fazla. Bu durum, yıl sonunda ihracatımıza da olumlu yansıyacak. Yurt dışından gelen ziyaretçiler ve alım heyetleri baz alındığında İDEX ülkemize en fazla döviz girdisi sağlayan uluslararası fuar konumunda. Dubai'de düzenlenen AEEDC fuarından sonra bölgenin ikinci büyük organizasyonu. Hedefimiz bölgenin en büyüğü olmak" ifadelerini kullandı.

Sempozyum Programı, Bilimsel Şölene Dönüştü

Fuar kapsamındaki V. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu, diş hekimleri, diş teknisyenleri ve dental asistanlar için hazırlanmış sunumlarıyla bilimsel şölene dönüştü. Dört binin üzerinde katılımcının kayıt olduğu sempozyumda, yerli ve yabancı 28 konuşmacı, güncel bilimsel gelişmeleri aktardı. Düzenlenen 12 kurs ile diş hekimleri yenilikleri uygulama imkanı buldu.

DT Sempozyum, 28 Konuşmacıyı Diş Hekimleriyle BuluşturduFuar Armağanı, Kitap

Prof. Dr. Serhat Yalçın ve Dr. İrem Aktaş Başaran’ın hazırladığı “Dişhekimliğinde Temporomandibular Eklem Hastalarına Yaklaşım” isimli kitabın, gözden geçirilmiş ve genişletilmiş yeni baskısı DİŞSİAD’ın desteğiyle fuara özel yayınlandı. Fuarın ilk ve son gününde düzenlenen imza günlerinde Prof. Dr. Serhat Yalçın, kitabını imzaladı. Bu önemli eser, 1770 hekime hediye edildi. İki yıllık pandemi arasından sonra gerçekleşen fuar ve sempozyum, yeniden buluşma dilekleriyle son buldu.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement