Endodonti Kitaplığına Yeni Bir Eser

Priyanka Jain’in imzasını taşıyan “Endodontide Sık Karşılaşılan Komplikasyonlar” isimli kitap Prof. Dr. Alper Kuştarcı ve Prof. Dr. Ali Keleş’in çeviri editörlüğü ile Celsus Kitapevi etiketiyle yayınlandı. Kitap, en sık karşılaşılan endodontik komplikasyonları açıklayıp bunların önlenmesi ve yönetimi hakkında güncel bilgiler sağlıyor.
Endodonti Kitaplığına Yeni Bir Eser Endodonti Kitaplığına Yeni Bir Eser
Endodonti Kitaplığına Yeni Bir Eser

Endodonti Kitaplığına Yeni Bir Eser“Endodontide Sık Karşılaşılan Komplikasyonlar” isimli kitap, endodontiye ilgi duyan tüm diş hekimleri, endodonti uzmanları ve klinik uygulama aşamasında olan öğrenciler için değerli bir kaynak. Eser, 310 sayfalık bir içeriğe sahip. Kitabın ilk bölümleri, doğru tanı ve tedavi planlamasının önemini açıklamakta, dijital radyografi ve KIBT'nin komplikasyonları yönetmedeki rolünü ana hatlarıyla ortaya koymakta ve nörovasküler anatomiye zarar vermemek için anatomik noktalara dikkat edilmesi gerektiğini vurgulamakta.

Kitabın devam eden bölümlerinde giriş kavitesi ve enstrümantasyonla ilgili çeşitli komplikasyonları ve obturasyon tekniklerini uygularken ortaya çıkabilecek zorlukları da kapsayan farklı prosedür hatalarıyla ilişkili endodontik problemler ayrıntılı olarak tartışılmaktadır. Ayrıca, okuyucular endodontik-periodontal ilişki, geriatrik hastalardaki özel sorunlar ve belirli hasta alt gruplarındaki olası tıbbi acil durumlar ve alınması gereken önlemler hakkında bilgiler bulacaktır. Açık bir şekilde yazılmış ve okunması oldukça kolay olan bu kitap metni, yönetim ve tedavi önerilerinin ve yöntemlerinin anlaşılmasına ve hızla uygulanmasına yardımcı olmak için çok sayıda yüksek kaliteli fotoğraf ve tablo ile desteklenmektedir. Bu kitap endodontiye ilgi duyan tüm diş hekimleri, endodonti uzmanları ve klinik uygulama aşamasında olan öğrenciler için değerli bir kaynak olacaktır.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement