Gönüllü Sağlık Personelleri Ekip Portal Üzerinden Başvuru Yapabilir

Deprem bölgesinde gönüllü çalışmak isteyen sağlık personelleri, Sağlık Bakanlığı’nın Ekip Portal Uygulaması üzerinden başvuru yapabilir. Hekimler, hemşireler ve tüm sağlık personelleri, ihtiyaçlar doğrultusunda görevlendirilecek.
Gönüllü Sağlık Personelleri Ekip Portal Üzerinden Başvuru Yapabilir Gönüllü Sağlık Personelleri Ekip Portal Üzerinden Başvuru Yapabilir
Gönüllü Sağlık Personelleri Ekip Portal Üzerinden Başvuru Yapabilir

Üzerinden bir aydan fazla zaman geçen depremlerin ardından, afet bölgesinde çalışmalar devam ediyor. AFAD verilerine göre 332 çadır kentte, 360 bin 167 çadır kuruldu. Çadırlarda barınma hizmeti verilen vatandaşların sayısı, 1 milyon 440 bin 668 olarak açıklanırken, bölgede, 189 konteyner kentin oluşturulma faaliyeti sürüyor.

Sağlık Bakanlığı’nın 14 Şubat 2023 tarihli verilerine göre depremin ilk gününden itibaren, diğer illerden sevk edilen ekiplerle birlikte bölgede, 15 bin 706 UMKE ve 112 personeli, sağlık tesislerinde 18 bin 097 doktor ve 113 bin 3 sağlık personeli olmak üzere; toplam 146 bin 806 personel görev yapıyor.

Vatandaşların tedavileri ve hali hazırda bölgede görevli olan sağlık çalışanlarının dinlendirilebilmesi için gönüllülere ihtiyaç var. Sağlık Bakanlığı, ayrıca afet bölgesinde gönüllü çalışmak isteyen hekimler, hemşireler ve tüm sağlık çalışanlarının taleplerini iletebilmesi için Ekip Portal Uygulaması üzerinden başvuru formu oluşturulduğunu duyurdu. Gönüllülük başvuruları, ilgili il sağlık müdürlüğünce görüntülenebilecek, Bakanlık ihtiyaç doğrultusunda görevlendirme yapacak.

Advertisement

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement