GREATIST 2022, Güçlü Bilimsel Programıyla Beğeni Topladı

18. GREATIST Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi ve Fuarı, pandeminin ardından ilk kez diş hekimleri ve dental sektörle buluştu. Özlenen buluşma, zengin bilimsel programı, ulusal ve uluslararası konuşmacıları, sempozyumları ve kurslarıyla katılımcılardan tam not aldı.
GREATIST 2022, Güçlü Bilimsel Programıyla Beğeni Topladı GREATIST 2022, Güçlü Bilimsel Programıyla Beğeni Topladı
GREATIST 2022, Güçlü Bilimsel Programıyla Beğeni Topladı

Uluslararası bir kongre ile butik bir fuarı aynı çatı altında buluşturan GREATIST, 21-23 Ekim 2022 tarihlerinde İstanbul’da Grand Cevahir Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Pandemi nedeniyle verilen 2 yıllık bir aradan sonra gerçekleşen bu ilk kongre, değerli davetlilerin de katıldığı kurdele töreniyle kapılarını açtı.

Kongreden bir gün önce kurs programıyla başlayan bilimsel program, diş hekimliği biliminin yıldız konuşmacılarını ağırladı. Dr. Ralf Schlichting, Prof. Dr. James Prichard, Prof. Dr. Ziad Al-Ani, Dr. Egon Euwe, Doç. Dr. Jin J Vaghela ve Prof. Dr. Ali Chohan, kongrede sunum yapan değerli hocalardan sadece birkaçıydı.

Kongre, ana salondaki konuşmacıların yanı sıra bir çatı etkinlik olarak birçok programı kapsıyordu.

Advertisement

  • İstanbul Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi I. Uluslararası Sempozyumu,
  • Öncü Akademi Sempozyumu,
  • Bloocell Oturumları,
  • Dental Labor Diş Teknisyenliği Sempozyumu,
  • İstanbul Atlas Üniversitesi Öğrenci Sempozyumu,
  • VESTA Eğitim Günleri ve firma eğitimleriyle birlikte 22 farklı diş hekimliği kursu,
  • Yardımcı Personel Eğitimi ile hekimler, yardımcı personeller ve diş teknisyenleri için dolu dolu bir hafta sonu geride kaldı. Özlenen buluşma, zengin bilimsel programı, ulusal ve uluslararası konuşmacıları, sempozyumları ve kurslarıyla katılımcılardan tam not aldı.

Vestiyer Grup Başkanı Diş Hekimi Bülent Manav:

“GREATIST 2023 için Çalışmaya Başladık”

GREATIST 2022, Güçlü Bilimsel Programıyla Beğeni TopladıGREATIST Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi ve Fuarı, Vestiyer Yayın Grubu (VYG), Diş Malzemeleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (DİŞSİAD) ve dünyanın en yaygın dental yayın ağı Dental Tribune International (DTI) işbirliği ile düzenleniyor. Vestiyer Grup Başkanı Diş Hekimi Bülent Manav, kongre ve fuarı içtenlikle değerlendirdi:

“Öncelikle bizi kongremizde yalnız bırakmayan diş hekimleri, diş teknisyenleri ve yardımcı personeller ile dental sektör mensuplarına teşekkür ederiz. Pandemi günlerinde, hekimlerimiz pek çok eğitim ve bilimsel kaynağa ulaşma fırsatı ve zamanı buldu. Ancak bir araya gelip, yüz yüze kongrelere katılmanın, eğitimler almanın, fuar alanında firmalarla sohbet etmenin de ayrı bir tadı var. Bizler gibi hekimlerimiz de GREATIST buluşmasını özlüyor diye düşünüyoruz”.

Kongre içeriğine de değinen Diş Hekimi Bülent Manav, “Hazırlık yapacak çok zamanımız olduğu için kurslarla, sempozyumlarla uluslararası konuşmacılarla oldukça yoğun bir bilimsel program sunduk. Bilimsel programı oluştururken bize destek sunan College of Medicine and Dentistry’ye de bu vesile ile teşekkür etmek istiyorum. Kongremizin başkanlığını üstlenen Chicago Illinois Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji AD. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tolga F. Tözüm de Amerika’dan kalkıp gelerek yanımızda oldu. Bilimsel programımız beğeni topladığı için çok mutluyuz” dedi.

Son olarak gelecek yıl için hedeflere değinen Diş Hekimi Bülent Manav, “Bu yıl kongrenin biraz endodonti ağırlıklı olduğu yönünde yorumlar aldık. Gelecek yıl daha dengeli bir dağılım yapmak için çalışacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Üç Binin Üzerinde Katılımcı ve Ziyaretçi Ağırlandı

18. GREATIST Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi ve Fuarı, 2022 yılında, konuşmacı ve eğitmenler, fuar ziyaretçileri, kongre katılımcıları da dahil olmak üzere, 3 bin 156 katılımcı ağırladı. Katılımcıların mesleki dağılımları ise 1679’u diş hekimi uzman veya akademisyen, 384’ü diş teknisyeni, 78 tanesi ise yardımcı personel olarak gerçekleşti.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement