Hatay’da 700 Öğrenciye Ağız ve Diş Sağlığı Taraması

Dental Estetik Center, Hatay Kadın Girişimcileri Derneği (KAGİD) ile ağız ve diş sağlığına ilişkin sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında, deprem bölgesi olan Hatay’da 700 öğrenciye ağız sağlığı ve diş taraması yapıldı. İki gün devam eden etkinliğin, depremden etkilenen diğer bölgelerde de sürdürülmesi hedefleniyor.
Hatay'da 700 Öğrenciye Ağız ve Diş Sağlığı Taraması Hatay'da 700 Öğrenciye Ağız ve Diş Sağlığı Taraması
Hatay'da 700 Öğrenciye Ağız ve Diş Sağlığı Taraması

Dental Estetik Center, Hatay Kadın Girişimcileri Derneği (KAGİD) iş birliği ile gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, deprem bölgesi olan Hatay'da önemli bir çalışmaya imza attı. Proje kapsamında 700 öğrenciye ağız sağlığı ve diş taraması yapılarak, çocuklara dişlerdeki çürüğün sebepleri ve nasıl onarılabileceği konusunda bilgilendirme yapıldı. Projenin pilot bölgesi olan Hatay'da başlayan çalışmaların depremden etkilenen diğer bölgelerde de devam ettirilmesi planlanıyor. Benzer projelerin sürdürülerek daha fazla çocuğa ulaşılması ve ağız sağlığının öneminin toplumda daha fazla farkındalık oluşturulması da hedefleniyor.

Avrupa Estetik Diş Hekimliği Akademisi Üyesi, Divas in Dentistry Türkiye Temsilcisi Güzin Kırsaçlıoğlu, ağız ve diş sağlığının genel sağlık üzerindeki önemine değinerek, bu tarz sosyal sorumluluk projelerinin önemli olduğunu vurguladı. Kırsaçlıoğlu, “Deprem bölgesinde yaşayanlara destek olmak ve onların sağlık sorunlarına çözüm bulmak çok değerli. STK'lar ile de bu tarz projelerde iş birliği oluşturarak, toplumda farkındalık oluşturabilmekten memnuniyet duyarız. Deprem bölgesi olan Hatay'dan başlayarak, diğer bölgelerde de benzer çalışmaların sürdürülmesi ve yaygınlaştırılması konusunda kararlıyız. Bu tür toplumsal sorumluluk projelerinin sürekli olarak desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Projeye katkıda bulunan herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği, birçok binanın yıkıldığı kentte diş sağlığı alanında da büyük sıkıntı yaşandığını anlatan Uzm. Dt. İlkay Gül, “Dental estetik Center olarak Hatay’da yaklaşık 700 depremzede çocuğumuza, ağız diş sağlığı tarama ve bilinçlendirme hizmetlerimiz için buradayız. Dişleri düzenli olarak fırçalamak, ağız sağlığını korumak için kritik. Valilik ve belediye onaylı bu projemiz ile diş sağlığı alışkanlığına her koşulda özen göstermenin önemli olduğunu vurgulamak istiyoruz. Aslında projenin amacı, deprem bölgesinde yaşayan çocukların ağız ve diş sağlığını korumak ve onlara bilinç kazandırmak. Bu tür sosyal sorumluluk projeleri, toplumun sağlık bilincini arttırmak ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarını benimsemek için önemli. Bu proje ile çocuklara erken yaşta diş sağlığı ve bakımı konularında farkındalık yaratmak istiyoruz. Ayrıca çocuklara diş sağlığının genel sağlıkla olan bağlantısını da anlatarak, düzenli diş kontrollerinin önemini vurgulamak istedik. Projede gösterilen ilgi ve destek, diğer bölgelerde de devam edilmesi gereken bir süreç olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

Advertisement

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement