Hatay’da Sahte Diş Hekimi Operasyonu

Hatay’da sahte diş hekimi klinikleri önemli bir sorun olmaya devam ediyor. Son olarak İskenderun ilçesinde, yetkisiz faaliyet yürüten bir adreste, diş tedavileri için kullanılan sağlık malzemeleri ele geçirildi.
Hatay’da Sahte Diş Hekimi Operasyonu Hatay’da Sahte Diş Hekimi Operasyonu
Hatay’da Sahte Diş Hekimi Operasyonu

İskenderun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerinin yaptığı çalışmalar kapsamında, Hatay’ın İskenderun ilçesinde yetkisiz olarak diş hekimliği yapan M.Y. isimli şahsın Kurtuluş Mahallesi'ndeki adresine operasyon düzenlendi. 

Yapılan arama sonucunda muayene olarak kullanılan adreste, 1 adet diş ünitesi, 17 adet diş çekim seti, 1 adet WH aeratör, 3 adet muayene aynası, 6 adet diş çekim davyesi, 9 adet ekskavatör, 1 adet steril cihazı, 2 adet kron sökücü, 2 adet pamuk ve 1 adet hasta önlüğü ele geçirildi. Operasyon kapsamında gözaltına alınan M.Y. işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Hatay’da 40 Civarında Suriyeli Sahte Diş Hekimi Var

Advertisement

Hatay Diş Hekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin’in verdiği bilgilere göre, Hatay’da Suriyeli sahte diş hekimleri önemli bir sorun teşkil ediyor. Hatay’da 40 kadar Suriyeli sahte diş hekimi olduğu tahmin ediliyor. Tüm çabalara rağmen önüne geçilemeyen Suriyeli sahte diş hekimleri, ağırlıklı olarak Kırıkhan ve Kumlu ilçelerinde faaliyet gösteriyor.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement