İlk 500 Listesinde Büyük Yükseliş

Ürünlerini 70’ten fazla ülkeye ihraç eden Sapro, Türkiye’nin en büyük ilk 500 sanayi kuruluşu arasında önemli bir atak yaptı. 2020 yılında pandemiyle birlikte büyümesini katlayan Sapro, İSO’nun açıkladığı listede, 125 sıra yükselerek 285’inci sıraya yerleşti ve en büyük 300 şirketten biri oldu.
İlk 500 Listesinde Büyük Yükseliş İlk 500 Listesinde Büyük Yükseliş
İlk 500 Listesinde Büyük Yükseliş

İstanbul Sanayi Odası, her yıl açıkladığı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nı kamuoyuyla paylaştı. Private label ürünler sunan Sapro, bir önceki yıl 410'uncu sırada yer alan konumunu 285’inci sıraya taşıdı. Şirket, 2020 yılında yüzde 40’lık büyüme gerçekleştirdi. Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise 4. büyük ıslak mendil üreticisi olan Sapro’nun bu gücü, 2020 cirosunun yüzde 75’inin ihracattan kaynaklanması başarısını beraberinde getirdi.

İSO listesindeki istikrarlı büyümenin kaynağının kaliteden ödün vermeden çalışma olduğunun belirten Sapro Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhun Zincirkıran, “2020 yılı bizim için çok önemli bir sene oldu. Pandemi döneminde Türkiye’nin ve dünyanın ıslak mendil ihtiyacını karşılamakla kalmayıp Ar-Ge laboratuvarlarımızda hijyeni arttıracak en üst kalitede özel ürünler geliştirdik” dedi. Tesislerinde, sadece ıslak mendili değil; koli ve teşhir, plastik ve ıslak mendilin hammaddesi olan nonwowen kumaş üretimi yaptıklarına dikkat çeken belirten Zincirkıran, “Pandemiyle birlikte ürünlerimize yüzde 50’lik talep artışı oldu ve kapasitemizi artıracak makine yatırımları yaptık” şeklinde konuştu. 2020 yılının sonunda Bulgaristan fabrikasını açmanın gururunu yaşadıklarını da belirten Ceyhun Zincirkıran şöyle devam etti: “Sapro olarak kaliteden ödün vermeden, Ar-Ge çalışmalarımızı en üst seviyede tutarak yeni ürünler geliştiriyoruz. Son olarak çevreyle dost biyoçözünür ıslak mendil üretimine yönelik yatırım kredisi aldık. Tüm amacımız dünyanın ve Türkiye’nin en kaliteli ürünlere ulaşmasını sağlamaktır.”

 

Advertisement

{reklam}

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement