Nardi Kompresörleri, MTM Makina ile Türkiye Pazarında

MTM Makina, 2024 yılı itibariyle dental, medikal ve CAD/CAM kompresörleri Türkiye pazarına sunmaya başladı. Şirket ilk kez Nardi Compressori CEO’su Marco Ghiotto’nun da katılımıyla IDEX 2024 Fuarı’nda, ürünlerini sektörle buluşturdu. MTM Makina Başkan Yardımcısı Bahar Dayıoğlu’ndan hem çalışmalarını dinledik hem de dental kompresör seçmek isteyenlere öneriler aldık.
Bahar Dayıoğlu

MTM Makina yarım asırlık bir tecrübeye sahip. Hangi sektörlerde hizmet veriyorsunuz? Çalışmalarınızı sizden dinleyebilir miyiz?

1974 yılında kurulmuş olan MTM Makina bu sene kuruluşunun 50’nci yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyor. MTM Makina, Türkiye pazarında endüstriyel ürünler, madencilik, sondaj, cevher zenginleştirme ve petrol/gaz endüstrisine yönelik ekipman üreten birçok uluslararası şirketin Türkiye tek yetkili temsilcisi ve distribütörü olarak hizmet vermektedir. Ürün yelpazemizde bulunan ekipmanların satış, kurulum, devreye alma, bakım ve servis hizmetlerini de yerine getiriyoruz.

Dental sektör için sunduğunuz ürün ve hizmetler nelerdir?

Advertisement

İki yıla yakın bir süredir İtalya menşeili Nardi Compressori firmasının Türkiye Distribütörü olarak çalışmaktayız. Nardi Compressori firması imali kompresörler rekreasyonel, teknik ve sanayi dalışı, arama kurtarma faaliyetleri, yangınla mücadele gibi konular için soluma havası ve dalış kompresörleri, genel sanayi uygulamaları için yağsız kompresörler, hava ve gaz basınçlandırılması için endüstriyel boosterlar, paintball ve pcp uygulamaları için kompresörler üreten bir firma olduğu gibi aynı zamanda dental, medikal sektör ve CAD/CAM uygulamaları için de kompresör üreten köklü bir firmadır. Nardi firması, 5 bar’dan 500 bar’a kadar çeşitli uygulamalar için kompresörler üretmektedir. Biz de MTM olarak 2024 yılı ilk çeyreği itibariyle dental, medikal ve CAD/CAM kompresörlerinin pazarlama ve satış faaliyetlerine başladık. Bu amaçla da ilk kez Nardi Compressori CEO’su Marco Ghiotto’nun da katılımıyla IDEX 2024 Fuarı’nda ürünlerimizi sektörle buluşturduk.

Dental sektöre sunduğunuz marka ve ürün grupları hakkında bilgi verir misiniz?

Nardi Compressori imalatı dental, medikal ve CAD/CAM kompresörleri dişçilik ve medikal endüstrisinde uzman teknik tasarımcılarla birlikte geliştirilmiştir. Bu kompresör grubunun tamamında hava tanklarının içleri korozyon önleyici epoksi elektrostatik toz ile kaplı olup, kompresörlerde rutubeti alarak kuru ve temiz bir hava sunumuna imkân veren kurutucu üniteler ile donatılmışlardır. Aynı zamanda antibakteriyel filtrelerin kullanımı ile uluslararası standartlara uygun üretim yapılmaktadır. Nardi Compressori imali tüm dental, medikal ve CAD/CAM kompresörleri Sınıf IIA medikal ekipmanlardır.

Nardi firması imalatı dental, medikal ve CAD/CAM kompresörleri 0.75 hp’den başlayıp 9.0 hp’ye varan motor gücü, 25 litreden başlayıp 500 litreye kadar olan hava tankı kapasiteleri ve kurutuculu ve kurutucusuz modelleri ile ister tek ünit ile çalışılan kliniklerde istenirse de yüzlerce ünit ile çalışılan hastanelerde hizmet sunmaya uygun bir ürün gamına sahiptir.

Dental Kompresör Seçerken…

Dental kompresörler ne işe yarar? Dental kompresör seçecek kişilere neler tavsiye edersiniz?

Dental bir hava kompresörü, yüksek kaliteli, yüksek basınçlı, temiz ve kuru hava üreten ve daha sonra bu havayı özel hatlar aracılığıyla diş operasyonlarında kullanılan el aletlerini çalıştırmak için diş hekiminin kullanımına sunan bir makinedir. Bu kompresörler, bir veya daha fazla motor içeren, nemin kurutucudan önce havanın filtre tarafından alınmasına yardımcı olmak için havayı soğutan, geriye kalan nemin alındığı bir kurutma sistemi ve sıkıştırılmış havayı ihtiyaç duyulana kadar depolamak için bir tanktan oluşan kendine yeten bir ünitedir.

Diş kliniği kompresörleri, herhangi bir modern diş kliniğinin önemli bir parçası olup, bir dental hava kompresörü seçerken dikkate alınması gereken önemli noktalar şunlardır:

  • Hava çıkışının kalitesi,
  • Kliniğin boyutu, ünit adeti,
  • Kompresörün kurulacağı yerin konumu,
  • Makinanın güvenilirliği,
  • Kurulumun kolaylığı ve garanti süresi,
  • Zaman ve para tasarrufu sağlayan akıllı teknolojinin varlığı.

Tavsiyemiz daha başka uygulamalar için geliştirilmiş ama çoğu zaman medikal gereksinimleri karşılamayan, düşük kaliteli kompresörlerin kullanılması yerine, özellikle dental ve medikal kullanım için geliştirilmiş ve bu şartlara göre belgelendirilmiş kompresörlerin kullanılmasıdır.

Satış ve hizmet ağınız hakkında bilgi verir misiniz? Dental sektöre yönelik ürünlerinize nasıl ulaşılabilir?

Nardi Compressori ile çalışmaya başladığımız ilk yıllarda kurmuş olduğumuz bir yetkili servis ağımız Türkiye’de hali hazırda mevcuttur. Ürün gamımıza dental/medikal kompresörleri de eklediğimiz bu sene içerisinde, alanında uzmanlaşmış dental cihaz teknisyenlerini de servis ağımız içine dahil ederek ekibimizi genişletmeye sürekli devam ediyoruz.

Ayrıca hem kompresör stoğumuz hem de geniş yedek parça stoğumuz sayesinde, yeni ekipman kurma ve kurulu ekipmanlara müdahale etme süremizi en aza indirgeyen bir ağ kurmuş bulunuyoruz.

Nardi Compressori imali dental, medikal ve CAD/CAM kompresörlerine firmamız üzerinden erişilebileceği gibi çeşitli diş depoları ve dental ekipman tedarikçileri ile yapmış olduğumuz anlaşmalar neticesinde, internet üzerinden ya da firmalar ile temasa geçerek de ulaşılabilir.

Resim Bilgisi: Soldan sağa, Nardi CFO’su Barbara Venturi, MTM Makina Başkanı Mithat Dayıoğlu, Nardi CEO’su Marco Ghiotto, IDEX 2024 Fuarı’ndaydı.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement