Onkolojide Çocuk Beslenmesi ve Yemek Tarifleri

Onkoloji tedavisi gören çocukların beslenmesi için rehber niteliğinde yeni bir kitap raflarda yerini aldı. Remzi Kitabevi etiketiyle sunulan “Onkolojide Çocuk Beslenmesi ve Yemek Tarifleri” isimli kitap, ebeveynlere yol göstermeyi ve destek olmayı amaçlıyor.
Onkolojide Çocuk Beslenmesi ve Yemek Tarifleri Onkolojide Çocuk Beslenmesi ve Yemek Tarifleri
Onkolojide Çocuk Beslenmesi ve Yemek Tarifleri

Onkoloji tedavisi gören çocuklar için doğru ve yeterli beslenme, tedavi sürecinde büyük önem taşıyor. İnsan vücudunun sağlıklı bir şekilde hayatta kalması ve devamlılığını sürdürebilmesi için beslenme kilit bir unsur. Beslenmenin yeterliliği, hastalıklardan korunma ve iyileşme sürecini etkileme açısından oldukça değerli.

Doğru beslenme ile hastalar, ilaçların yan etkilerini daha az hissederek tedavide önemli bir başarı yakalıyor. Bu doğru beslenmeye rehber olacak bilgilerin yer aldığı, “Onkolojide Çocuk Beslenmesi ve Yemek Tarifleri” isimli kitap, Remzi Kitabevi etiketiyle tüm raflarda ve satış noktalarında yerini aldı.

Yazar Sibel Güngör, Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Esra Ergün Alış, Pediatrik Hematoloji-Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Fatih Erbey ve Elif Soydamal bilgileriyle çocuklara ve ebeveynlere önemli bir rehber oluyor. Kitap, onkoloji tedavisi gören çocuklar için ebeveynlere yol göstermeyi ve destek olmayı amaçlayan bilgilerle birlikte, tedavilere ve yan etkilerine göre uygulanabilir yemek tariflerini de bir arada sunuyor.

Advertisement

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement