Sağlık ve Biyoteknoloji Girişimleri İş Dünyası ile Buluşuyor

Sağlık ve biyoteknoloji odaklı 8 girişim, “Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma” etkinliğinde yatırımcılar ve kurumsal firma temsilcileri ile buluşacak. Sağlık ve biyoteknoloji odaklı girişimlere ilgi duyanlar, Cube Incubation’da 29 Kasım 2022’de gerçekleştirilecek buluşmaya, kayıt olarak katılabilir.
Sağlık ve Biyoteknoloji Girişimleri İş Dünyası ile Buluşuyor Sağlık ve Biyoteknoloji Girişimleri İş Dünyası ile Buluşuyor
Sağlık ve Biyoteknoloji Girişimleri İş Dünyası ile Buluşuyor

Türkiye girişimcilik ekosisteminin en büyük destekçilerinden Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation aracılığıyla gerçekleştirdiği girişimci-yatırımcı ve firma buluşmalarının yedincisi 29 Kasım 2022 Salı günü gerçekleşecek. "Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma" isimli etkinlikle Teknopark İstanbul hem alt yapı hem de finansal destek sağladığı sağlık ve biyoteknoloji odaklı 8 girişimciye, projelerini hayata geçirmeleri için yeni ortaklıklar kurma şansı sunacak.

İstanbul Kurtköy’de bulunan Teknopark İstanbul kuluçka merkezi Cube Incubation’da düzenlenecek Açık Kapı etkinliğinde güçlü kurum ve firmalar, sağlık ve biyoteknoloji odaklı girişimleri yakından tanıma imkânı bulacak. Yeni ortaklıkların oluşmasına zemin hazırlayan girişimci-yatırımcı ve firma buluşmasında girişimciler, proje ve ürünlerini yatırımcı ve kurumsal firma temsilcilerine yüz yüze anlatacak.

Etkinlik kapsamında projelerini sergileyecek olan sağlık ve biyoteknoloji odaklı Teknopark İstanbul girişimleri şu şekilde:

Advertisement

  • Activebioworks: Isparta yağ gülü (rosa damascena) atığından biyoteknolojik ileri dönüşüm yöntemi ile yüksek antioksidan kapasiteli aktif kompleks oluşturulması üzerine çalışıyor.
  • Bloocell: Kemiğe bağlı yaralanmalardaki ortopedik, dental, plastik ve rekonstrüktif cerrahi gibi uygulamalarda standart kemik greftlemeden doku mühendisliğine kadar doku rejenerasyonu kazanımı alanında dünyadaki ilk ‘’yapay kemik” projesi üzerine çalışıyor.
  • Kamlançu: Modüler tek foton tespit sistemi geliştiriyor.
  • İlko İlaç: Biyoteknolojik ilaç geliştirilmesi üzerine çalışmalar yürütüyor.
  • Nanosilver: Nano Gümüş ile farklı teknolojik uygulamalar geliştiriyor.
  • OMIC-A: OECD 439 cilt iritasyon protokolüne uygun ilk yerli hayvansız test platformu olan “OMİCA-Skin / Yapay Deri”yi geliştiriyor.
  • RS Research: Kemoterapinin etkisini artırırken yan etkilerini azaltabilen ilaç adayları geliştirme hedefi ile çalışmalarını sürdürüyor.
  • Umayana: Mukozal ve topikal yara formüllerinin geliştirilmesi üzerine çalışmalar yürütüyor.

Sağlık ve biyoteknoloji odaklı girişimlerle ilgilenenler, etkinliğe bu linkten kayıt yaptırabilir.

Etkinlik Tarihi: 29 Kasım Salı, 10.00 – 11.30

Etkinlik Yeri: Cube Incubation

Etkinlik Adresi: Sanayi Mah. Teknopark Bulvarı No: 1/4C Pendik / İSTANBUL

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement