TİTCK Başkanlığına Dr. Ecz. Harun Kızılay Atandı

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Başkanlığı’na daha önce Türk Eczacıları Birliği İkinci Başkanlığı ve Genel Sekreterliği gibi önemli görevler üstlenen Dr. Ecz. Harun Kızılay atandı.
TİTCK Başkanlığına Dr. Ecz. Harun Kızılay Atandı TİTCK Başkanlığına Dr. Ecz. Harun Kızılay Atandı
TİTCK Başkanlığına Dr. Ecz. Harun Kızılay Atandı

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz görevini; TİTCK İlaç ve Eczacılık Başkan Yardımcısı Dr. Ecz. Harun Kızılay’a devretti. Devir-teslim töreni, TİTCK Başkan Yardımcıları Eray Kaplan, Recep Uslu ve Daire Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Dr. Hakkı Gürsöz törende yaptığı konuşmada devlete ve millete hizmetin esas olduğunu vurguladı. Gürsöz, bu uğurda verilen hizmetleri bayrak yarışına benzetti ve bayrağı Dr. Ecz. Harun Kızılay’a devrettiğini söyledi. Dr. Ecz. Harun Kızılay ise TİTCK’nın görev alanı itibariyle stratejik bir kurum olduğunu, Kurumun bugüne kadar yaptığı çalışmalar ve uluslararası üyelikleriyle yurt dışında da tanınır hale geldiğini vurguladı. Kızılay, güçlendirilmiş kurumsal kapasitesiyle TİTCK’nın sağlık alanında önemli hizmetler vermeye devam edeceğini belirtti.

Kızılay, 2019 yılında Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nda İlaç ve Eczacılık Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiş, Kurum Başkanı olduğu 2020 Temmuz ayına kadar görevini sürdürmüştü. Dr. Ecz. Harun Kızılay önceki yıllarda Isparta Eczacı Odası Denetleme Kurulu Başkanlığı; Konya Eczacı Odası Genel Sekreterliği, Konya Eczacı Odası Başkanlığı, Türk Eczacıları Birliği 37. Dönem Büyük Kongre seçimlerinde Merkez Heyeti Üyesi ve ardından TEB İkinci Başkanlığı gibi önemli görevlerde bulunmuştu.

Advertisement

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement