VESTA & GREATIST Eğitim Günleri’nde Neler Var?

GREATIST 2022 Kongresi, ulusal ve uluslararası üne sahip konuşmacıları, katılımcılar ile buluşturmaya hazırlanıyor. Bu sene ilk kez VESTA Eğitim Günleri’ne de ev sahipliği yapacak olan bilimsel şölende, diş hekimliğinin yıldız konuşmacılarının eğitimlerine katılmak da mümkün.
VESTA & GREATIST Eğitim Günleri’nde  Neler Var? VESTA & GREATIST Eğitim Günleri’nde  Neler Var?
VESTA & GREATIST Eğitim Günleri’nde Neler Var?

Bu yıl 18’incisi gerçekleştirilecek GREATIST Kongresi’nin kongre başkanlığını, Türk diş hekimliğini dünyada başarıyla temsil eden Prof. Dr. Tolga F. Tözüm üstleniyor. Bilimsel şölene dönüşecek olan kongrede, 26 oturumda dünyaca tanınmış 30’dan fazla konuşmacı sahnede olacak. Dr. Egon Euwe, Prof. Dr. Ziad Al-Ani, beraber yaptıkları sunumlarıyla uluslararası üne sahip bir takım olan Dr. Jin Vaghela ve Dr. Ali Choan, İstanbul’a uçak bileti aramaya başlamak için harika birer sebep olabilir.

Kongrenin iddiasını artıran bir diğer unsur ise VESTA Akademi’nin eğitimleri olacak. Diş hekimlerinin en çok ihtiyaç duyduğu eğitimler, alanında uzman eğitmenlerin anlatımı ile GREATIST 2022 Kongre’sindeki VESTA Eğitim Günleri’nde gerçekleştirilecek. Kongre ve eş zamanlı eğitimler, 21-23 Ekim 2022 tarihlerinde, İstanbul Grand Cevahir Kongre Merkezi’nde!

(Her eğitimle ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için, başlığına tıklayabilirsiniz. Tüm VESTA & GREATIST eğitimlerini bir arada incelemek isterseniz lütfen https://drvesta.com/greatist tıklayın).

Advertisement

Dr. Egon Euwe’dan Hem Sunum Hem Eğitim

Küresel bir konuşmacı olan Dr. Egon Euwe, sıklıkla uluslararası eğitimler veriyor. Modern İmplantolojide Yumuşak Doku Yönetimi hakkında bir sunum yapacak olan Dr. Euwe, gerçekleştireceği kursta diş hekimlerine uygulama imkanı da sunacak. Aynı ismi taşıyan eğitim, 1986 yılından beri periodontoloji ve oral implantolojiye odaklanan Dr. Egon Euwe’nin tecrübesinden yararlanmak için harika bir fırsat.

Estetik bölgede “Görünmez Tek Diş Replasmanı” implantolojide on yıllardır zirvelerden birisi olarak görülüyor. Bu prosedür bünyesinde hem sert hem de yumuşak dokuların korunması, rekonstrüksiyonu ve remodellingi gibi çeşitli cerrahi yönleri barındırmakta.

Prof. Dr. Esra Uzer Çelik’ten Kompozit Restorasyonlarda 2 Ayrı Kurs

VESTA & GREATIST Eğitim Günleri kapsamındaki Estetik Ön Bölge Kompozit Restorasyon Kursu, vaka analizinden tedavi planına, alet seçiminden preparasyon, bizotaj ve cilaya kadar pek çok konuyu kapsıyor.

Posterior Direkt Kompozit Restorasyon Kursu’nda ise tedavi planı, alet seçimi, preparasyon, materyalin yerleştirilmesi, oklüzal uyumlama ve cila gibi pek çok konu yer alacak.

Doç. Dr. Bağış ve Dr. Bekerecioğlu’ndan Dental Botoks Uygulamaları Workshop’u

Katılımcılar, Diş Hekimi Mustafa Bekerecioğlu ve Doç. Dr. Nilsun Bağış tarafından tarafından gerçekleştirilecek bu workshop’ta, pek çok detayı en yetkin isimlerden öğrenme fırsatı bulacak. Dental Botulinum Toksin Uygulamalarına yoğunlaşan kursta, masseter botoksu ve gülüş dizaynı konularına da yer veriliyor.

Prof. Dr. Aslan Gökbuget’ten 2 Ayrı Eğitim

Dental implantoloji alanında, Türkiye’nin dünya çapında tanınmış hocaları arasında yer alan Prof. Dr. Aslan Gökbuget, VESTA Eğitim Günleri’nde, 2 ayrı kurs ile katılımcılara deneyimini aktarıyor. İlk eğitim, Yumuşak Doku Yönetimi: Diş-İmplant Çevresi Dişeti Çekilmeleri, Serbest Dişeti Grefti ve Subepitelyal Bağ Dokusu Grefti Kursu. Bu eğitimde teorik anlatımın ardından, greftlerin elde edilişi ve alıcı bölgeye yerleştirilmesi, sığır maksillası üzerinde uygulamalı olarak gösterilip, tüm kursiyerlerin eğitmen nezaretinde uygulaması sağlanıyor.

İkincisi ise Periimplantitis Tanı ve Tedavi Prensipleri Kursu. Bu eğitimde, implantolojinin en önemli komplikasyonlarından periimplantitisin ne olduğu, neden oluştuğu, nasıl teşhis ve tedavi edildiği öğretiliyor.

Prof. Dr. Muzaffer Ateş’ten Uygulamalı Hipnoz

Uzun yıllardır bilimsel hipnoz çalışmalarına emek veren Prof. Dr. Muzaffer Ateş’in vereceği hipnoz eğitiminde, hipnoz hakkında genel bilgiler ve çeşitli hipnoz uygulama yöntemleri anlatılıyor. Yeterli teorik bilgiye erişildikten sonra eğitimin ikinci bölümünde ise pratik uygulamalar yapılıyor. Özellikle, diş hekimi korkusu nedeniyle tedavi olmayan hastalara yardım edebilmek için kaçırılmayacak bir eğitim.

Prof. Dr. Hanefi Kurt ile Çene Yüz Arkı Uygulaması ve Splint Yapımı

Pandemi nedeniyle baş boyun bölgesinde ağrı şikayetlerinin arttığı biliniyor. Dişlerden sonra bu bölgede en fazla ağrıya sebep olan problem ise çene eklemi rahatsızlıkları. Çene eklemi rahatsızlıklarının en yetkin isimlerden Prof. Dr. Hanefi Kurt’un vereceği bu workshop’ta katılımcı diş hekimleri, eklem rahatsızlıklarının dental tedaviler üzerine etkilerini ve bu etkilerin ortadan kaldırılması için yapılması gerekenleri öğrenecekler.

Dr. Haşmet Gökdeniz’den Ogmentasyon, PRF, A-PRF, i-PRF Eğitimi

VESTA, Türkiye’de PRF (Trombositten Zengin Fibrin / Platelet Rich Fibrin) denilince ilk akla gelen isim olan ve yıllardır bu konuda başarılı çalışmalara imza atan Dr. Haşmet Gökdeniz’i diş hekimleriyle buluşturuyor. Dr. Gökdeniz, uzun yıllara ve binlerce vakaya dayanan bilgi, birikim ve tecrübesini, meslektaşlarıyla paylaşıyor.

Uluslararası Sertifikalı Temel İlkyardım Eğitimi

Eğitmen Yunus Emre Karadeniz tarafından verilecek Temel İlkyardım Eğitimi’nde, gerek muayenehanede gerekse gündelik yaşamda her an ihtiyaç duyulabilecek bilgiler, 2 güne yayılmış şekilde ve 16 saatte aktarılıyor. Eğitim sonrasındaki sınavda başarılı olanlara, Sağlık Bakanlığı tarafından uluslararası geçerliliği olan “İlk Yardımcı Sertifikası ve Kimlik Kartı” verilecek.

GREATIST 2022 Kongresi hakkındaki bilgileri www.greatist.pro sitesinden, VESTA Eğitim Günleri’ndeki kursları www.drvesta.com sitesinden incelemek ve Eğitim Sorumlusu İlhan Köse’ye 0555 518 87 27 numaralı telefondan ulaşmak mümkün.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement