“NanoBone ile birlikte büyümek istiyoruz”

NanoBone kemik grefti, Türkiye distribütörlüğünü yapan Medikalport A.Ş. tarafından dişhekimlerinin kullanımına sunuluyor. Uygun fiyatı, hacimsel olarak genişlemesi ve sadece üç ay gibi kısa bir süre içerisinde implant uygulanabilecek bir platform sağlaması NanoBone’nin hekimler tarafından tercih edilmesinde önemli rol oynuyor.
“NanoBone ile birlikte büyümek istiyoruz” “NanoBone ile birlikte büyümek istiyoruz”
“NanoBone ile birlikte büyümek istiyoruz”

NanoBone kemik grefti, Türkiye distribütörlüğünü yapan Medikalport A.Ş. tarafından dişhekimlerinin kullanımına sunuluyor. Uygun fiyatı, hacimsel olarak genişlemesi ve sadece üç ay gibi kısa bir süre içerisinde implant uygulanabilecek bir platform sağlaması NanoBone’nin hekimler tarafından tercih edilmesinde önemli rol oynuyor. Medikalport A.Ş.’de NanoBone Ürün Müdürü olarak görev yapan M. Sait Halıcı, uzun vadede hizmet ve bilinilirlik anlamında NanoBone’yi en üst noktaya getirmek istediklerini belirtiyor.


 


Mehmet Sait Halıcı 1985 yılında Siirt’te doğdu. 1993 yılından beri İstanbul’da yaşayan Halıcı 2007 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Şu anda Medikalport firmasında NanoBone Ürün Müdürü olarak mesleki çalışmalarına devam ediyor.


 


Kurulduğu tarihten itibaren Medikalport A.Ş.’yi tanıtarak NanoBone hakkında bilgi verebilir misiniz?


 


Medikalport A.Ş. 2007 Temmuz’da kuruldu. Öncelikle kurulma amacı implant satmaktı. Fakat yaşadığımız bazı zorluklardan dolayı implant işini bırakmak durumunda kaldık. Ancak implantlarla ilgili çalışmalarımız sırasında arayışlarım sayesinde şu anda satışını gerçekleştirdiğimiz NanoBone kemik greftiyle tanıştık. Mayıs 2008’de de ilişki kurduk ve distribütörlüğünü aldık. O tarihten itibaren de aktif şekilde NanoBone’nin satışını yapıyoruz. Aslında ürün çeşitli dönemlerde değişik firmalar tarafından piyasaya sunuluyormuş. Bunun yanında Ankara ve Antalya gibi yerlerde bayilerimiz bulunuyor. Aynı zamanda diğer bölgelerde bayi araştırmalarımıza devam ediyoruz. 2009 yılı sonuna kadar da yapılandırmamızı bitirmeyi planlıyoruz.


 


NanoBone, merkezi Almanya’da bulunan Artoss firması tarafından üretiliyor. Almanya ile birlikte İsviçre, Avusturya ve Romanya’da satışı yapılıyor. Aslına bakarsanız NanoBone’yi buraya getirirken çok büyük beklentiler içinde değildik. Satışını yaptığımız implant modellerini desteklemesini istiyorduk. Zamanla greft alanında bir boşluk olduğunu fark ettik.


Fakat şundan eminiz ki NanoBone ile birlikte biz de büyüyeceğiz. Sektöre girmemizle birlikte çok iyi sonuçlar almaya başladık. Ürünü kullanan ya da daha önceden kullanmış dişhekimleri, halihazırda ilişkide olduğumuz hekimlerden olumlu görüşler aldık. En başta Sayın Dr. Haşmet Gökdeniz, Prof. Dr. Atilla Sertgöz, Prof. Dr. Ayşegül Apaydın gibi değerli hocalarımızdan olumlu referans aldık. Şimdilerde ise Prof. Dr. Hakan Özyuvacı ve Prof. Dr. Ateş Parlar gibi önemli akademisyenlerle çalışmalar içindeyiz. Umuyorum ki kısa süre içinde bu hocalarımızın da referanslarını alacağız.


 


Az önce isimlerini saydığım akademisyenler sayesinde NanoBone kemik greftinin sektörde iyi bir konum edindiğini söylemek isterim. Başlıca hedef kitlemizi implantolojiyle uğraşan ve periodontal tedavi yapan dişhekimleri oluşturmaktadır.


 


NanoBone kemik greftinin özelliklerinden bahseder misiniz?


 


NanoBone tamamen sentetik bir ürün olup yüzde 76 hidroksilapatit, yüzde 24 silikadan oluşmaktadır. NanoBone’nin dişhekimleri tarafından en çok beğenilen özelliği sadece 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde implant uygulanabilecek bir platform sağlıyor olmasıdır. Dolayısıyla hekimlerimiz altı ay ya da üzeri bir süre beklemek durumunda kalmıyorlar. NanoBone’nin kullanılması halinde üç ayın bitiminde implantlarını çok rahat biçimde uygulayabiliyorlar. Bu bizim bir iddiamız olmayıp literatürlerle ortaya koyulmuş bir sonuçtur. Ürünümüzü 2005’ten beri güvenle kullanan Danışman Hekimimiz Sayın Dr. Haşmet Gökdeniz ürünü kullandıktan sonra “Üç ayın sonunda açtığımda taş gibi bir kemikle karşılaştım ve buraya da implantı son derece kolay şekilde uyguladım. Hiçbir sorunla da karşılaşmadım. Dolayısıyla NanoBone dört dörtlük bir ürün” ifadesini kullandı.


 


Pazardaki diğer kemik greftleriyle karşılaştırıldığında NanoBone’nin ciddi avantajlara sahip olduğunu görüyoruz. Piyasada bulunan diğer greftler genellikle 0,5, 1 ve 2 cc halinde paketlenmektedir. NanoBone ise 0,6, 1,2 ve 2,4 cc halinde paketleniyor. Aynı zamanda ürünümüz sıvı aldığında şişiyor. Diğer bir deyişle ürünümüz hidroflilik özelliğe sahiptir. 0,6 cc ürünümüz genişleyerek 1 cc’ye kadar hacim kazanır ki bu da yaklaşık 0,5 grama tekabül etmektedir. Ürünün bir başka önemli özelliği de uygun fiyatıdır. Şu anda bir kampanyamız var. Bu kampanyayla ilgilenen hekimlerimizin telefonlarını bekliyoruz!


 


NanoBone’nun satış ve tanıtım çalışmalarını nasıl yürütüyorsunuz?


NanoBone’nin tanıtım çalışmalarında Sayın Dr. Haşmet Gökdeniz hocamızın büyük katkıları olmuştur. Ürünü ilk kullanan kişiler Haşmet Hoca ve çalışma arkadaşlarıdır. İlk aşamada kendisinin yönlendirdiği dişhekimlerini ziyaret ederek NanoBone’yi tanıtmaya çalıştık. İlk başlarda bize tavsiye edilen dişhekimlerini ziyaret ediyorduk. Şimdilerde ise hekim ziyaretlerimizin kapsamını genişletiyoruz. Tanıtım ayağımızda sektörel dergilerde yayınlanan ilanlarımız önemli bir yer tutmaktadır. Tabii ki kongrelere de katılıyoruz. Yakın bir zamanda da çok ünlü hocalarımızın düzenleyeceği ileri cerrahi kurslarına da katılmaya başlayacağız.


 


Ürünü kullanan dişhekimlerinden ne yönde tepkiler alıyorsunuz?


 


Sizin de bildiğiniz gibi dünyayı ciddi olarak etkileyen bir ekonomik kriz yaşıyoruz. Krizin etkileri her sektörde olduğu gibi dental sektöre de yansıyor. Ancak uygun fiyata sahip olması NanoBone’nin hekimlerimiz tarafından tercih edilmesini sağlıyor. Hacimsel olarak genişlemesi ve kolaylıkla uygulanması gibi özellikleri kullanıcılar tarafından çok beğeniliyor.  


Verdiğimiz hizmetin kalitesi hekimlerimiz tarafından olumlu karşılanıyor. Çalışmalarımızda profesyonelliği ve ikili ilişkileri aynı pota içinde buluşturmaya gayret ediyoruz. Hizmet verdiğimiz dişhekimleri ile uzun vadeli çalışmaktan yanayız. Zaten aldığımız geribildirimler de hep bu yönde. Kısacası kriz ortamını fırsata çevirebildiğimizi düşünüyorum.


 


Son olarak kısa ve uzun vadeli planlarınızı öğrenebilir miyiz?


 


Kısa vadede ulaşabileceğimiz bütün dişhekimlerinin NanoBone kullanmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Uzun vadede ise dişhekimlerinin greft materyali sözcüğü yerine NanoBone demelerini istiyoruz. Yani hizmet ve bilinilirlik anlamında ürünümüzü en üst noktaya yükseltmeyi hedefliyoruz.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement