37 Yıldır Her Cuma Bedava Diş Çekiyor

Muş’ta özel muayenehanesi bulunan 69 yaşındaki Diş Hekimi Cihat Doğan, 37 yıldan bu yana her cuma günü bedava diş çekiyor. Yıllar önce hocasından öğrendiği geleneği sürdüren Doğan, kısa bir süre önce Van’dan Muş’a yerleşmiş.
37 Yıldır Her Cuma Bedava Diş Çekiyor 37 Yıldır Her Cuma Bedava Diş Çekiyor
37 Yıldır Her Cuma Bedava Diş Çekiyor
Ankara Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olan evli ve 3 çocuk babası Cihat Doğan (69), zengin yoksul ayırımı yapmadan özel muayenesinde cuma günleri ücretsiz diş çekimi yapıyor. Van’daki Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin Mediko Sosyal Merkezi’nde diş hekimi olarak çalışan Doğan, iki yıl önce emekli olarak yerleştiği Muş’ta da bu geleneği sürdürüyor.

Üniversite yıllarında bir hocasının bedava diş çekimi yapmasına tanık olduğunu ve bunu 37 yıldır kendisinin sürdürdüğünü ifade eden Doğan, “Özel muayenehanemde cuma günleri zengin-yoksul ayrımı yapmadan bedava diş çekimi yapardım. 35 yıl çalıştıktan sonra iki yıl önce emekli olup Muş’a yerleştim. Bu geleneğimi şimdi burada sürdürüyorum. Van’da uzun süre görev yaptığım için bedava diş çekimini herkes biliyor ve cuma günleri 50’den aşağı hastam olmazdı. Burada yeni olduğum için hasta sayısı ise 15 ile 20 arasında oluyor” dedi.
 
Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement