Antalya’da 100’e yakın sahte diş hekimi var

Dişhekimleri Odası Antalya Şubesi Başkanı Rukselen Selek, Antalya’da 100’e yakın sahte dişhekimi olduğunu, bu kişilerin yakalanmaları durumunda 7 yıl hapis cezasına çarptırıldığına dikkat çekti. Antalya’da diş hastalıkları için özel ve devlet hastanelerine müraacat eden hastaları ciddi bir tehlike bekliyor. Piyasada seyyar ve diplomasız çalışan 100’e yakın sahte dişhekimi olduğunu söyleyen Dişhekimleri Odası Antalya Şubesi Başkanı Rukselen Selek, vatandaşları bu kişilere karşı uyanık olmaya çağırdı.
Antalya’da 100’e yakın sahte diş hekimi var Antalya’da 100’e yakın sahte diş hekimi var
Antalya’da 100’e yakın sahte diş hekimi var


Dişhekimleri Odası Antalya Şubesi Başkanı Rukselen Selek, Antalya’da 100’e yakın sahte dişhekimi olduğunu, bu kişilerin yakalanmaları durumunda 7 yıl hapis cezasına çarptırıldığına dikkat çekti.


 


Antalya’da diş hastalıkları için özel ve devlet hastanelerine müraacat eden hastaları ciddi bir tehlike bekliyor. Piyasada seyyar ve diplomasız çalışan 100’e yakın sahte dişhekimi olduğunu söyleyen Dişhekimleri Odası Antalya Şubesi Başkanı Rukselen Selek, vatandaşları bu kişilere karşı uyanık olmaya çağırdı. Selek, “5181 sayılı yasa sonrası bu bilgiden yoksun, acemi kişilere karşı sağlık müdürlüğü, cumhuriyet savcılığı ve odamız arasında koordineli baskınlar düzenliyoruz. 2 kişiye 7’şer yıl hapis cezası verildi” diye konuştu.


 


Yasaların bu suçların önlenmesi adına kısmen etkili olduğuna değinen Selek, “3 yıldır bu yasadışı çalışanlara karşı mücadelede önemli yol katettik. Halkımız bize bu kişilerin yakalanması noktasında yardımcı olmalı. Gittikleri muayenehanelerde muhakkak doktorların diplomalarının olup olmadığını sorsunlar. Bu yerlerde sağlık koşullarına aykırı tedavi yapıldığından başta AİDS olmak üzere Hepatit A, C gibi tehlikeli hastalıklara yakalanma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirler” diye uyardı.


 


Bizimantalya.com


Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement