Başkanlar Konseyi Ankara’da Toplandı

Ankara, Türk Dişhekimleri Birliği Başkanlar Konseyi Toplantısı’na ev sahipliği yaptı. Ülke çapındaki tüm Dişhekimleri Odaları temsilcilerinin ve TDB Merkez Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı 3-4 Nisan tarihlerinde yapıldı.
Başkanlar Konseyi Ankara’da Toplandı Başkanlar Konseyi Ankara’da Toplandı
Başkanlar Konseyi Ankara’da Toplandı

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya koyulan Sağlık Net2 Veri Toplama Sistemi’nin ele alındığı Konsey’in ilk gününde “Sağlıkta Sır Saklama” konulu toplantı düzenlendi. Uzmanlar tarafından kişisel verilerin korunması, işlenmesi ve paylaşılması ile ilgili konuların ele alındığı toplantıya Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Deontoloji AD Başkanı Prof. Dr. Şefik Görkey ve Öğretim Görevlisi Dr. Gürkan Sert, Sağlık Bakanlığı adına Standart ve Akreditasyon Daire Başkanı Dr. Mahir Ülgü, SGK adına Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Utku Cengiz, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Demir ile Ceza ve Ceza Usül Hukuku AD Başkanı Prof. Dr. Muharrem Özen katılan isimlerdi.

Ertesi günün gündem konularını ise 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasının değerlendirilmesi, 3224 Sayılı Türk Dişhekimleri Birliği Kanunundaki değişiklik önerileri ve diş hekimliği mesleğine dair genel konular oluşturdu.

Advertisement

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement