Benlioğlu Dental

“Dünyadaki tüm ortodontik yenilikleri yakından takip ediyoruz”. Dünyaca ünlü Dentaurum firmasına ait ortodonti ürünlerinin satışını yapan dental sektörün önemli isimlerinden Benlioğlu Dental A.Ş.’de beş yıldır ortodonti satış müdürü olarak görev yapan Meral Doğan ile sektörel çalışmaları hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.
Benlioğlu Dental Benlioğlu Dental
Benlioğlu Dental

Dünyaca ünlü Dentaurum firmasına ait ortodonti ürünlerinin satışını yapan dental sektörün önemli isimlerinden Benlioğlu Dental A.Ş.’de beş yıldır ortodonti satış müdürü olarak görev yapan Meral Doğan ile sektörel çalışmaları hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.


 


Meral Hanım kısaca sizi tanıyabilir miyiz?


Benlioğlu Dental A.Ş.’de 13 yıldır Ortodonti departmanında çalışmaktayım. Son beş yıldır da ortodonti satış müdürü olarak görevimi yürütmekteyim. Evli ve bir çocuk annesiyim.


 


Benlioğlu Dental’i kısaca tanıtır mısınız?


Firmamız merkezi Ankara olmak üzere İstanbul şubesi ile 27 yıldır kurumsal bir firma olarak dental sektöre hizmet vermektir. Türkiye’de ilk ortodonti malzemesini getirip satan firma olmamızın etkisiyle sektörde iyi bir yer edinmiştir. İthalatını yaptığımız ortodonti ürünleri dünyaca ünlü Dentaurum firmasına aittir. 1886 yılında bugünkü adıyla kurulan 120 yıllık Dentaurum firması, sektöründe sürekliliğin ve güvenirliliğinin ankrajını devamlı büyüme ve inovasyon yoluyla pekiştirmiştir. Demirbaş ürünleri, sarf malzemeleri, inovatif aparatları, ortodontik implantları ve özellikle pensleri ile ortodonti uzmanlarının vazgeçilmezidir. 


 


Satışını yaptığımız diğer ürün grupları ise bir klinik için gerekebilecek tüm demirbaşlardır. Bu ürünleri Sırona, Satelec, Dürr, Scıcan.… gibi dünya piyasasında en iyi bilenen firmalardan ithal ediyoruz. Ayrıca kendi tasarımız olan Hilux-Ledmax ışıklı dolgu cihazlarını üreterek 20 yıldır tüm dünya ülkelerine 140 bin cihaz ihraç etmiş durumdayız.  


 


Ürünlerinizi ortodontistlere doğru şekilde tanıtabilmek için neler yapıyorsunuz?


Sempozyum ve kongrelere katılmakla birlikte belli dönemlerde yaptığımız kampanyalarla ortodontistlerimize hem tanıtım hem satış yapmaktayız. Üniversite ve müşteri ziyaretlerimizle de yeni çıkan ürünlerin tanıtımı yapmaktayız.


 


Bir firma yetkilisi gözüyle Türkiye’de ortodonti sektörü hakkında neler düşünüyorsunuz?


Türkiye’de çoğunluğunu genç arkadaşlarımızın oluşturduğu yaklaşık 700 civarında ortodonti uzmanı bulunmaktadır. Her geçen gün de bu rakam artmaktadır. Bu artışta yeni açılan Karaelmas,  Kocaeli ve İnönü Üniversiteleri’ndeki ortodonti kliniklerinin de önemli rol oynayacaktır. Ortodontistlerimiz ve biz firmalar dünyadaki tüm ortodontik yenilikleri yakından takip etmekteyiz.  


 


Bu yıl içinde katıldığınız ve katılacağınız kongre ve benzeri etkinliklerden bahseder misiniz?


Üretimini yaptığımız Hılux marka ışıklı dolgu cihazlarımızın tanıtımı için Şubat ayında Chicago Mielwinter Meeting ve Mart ayında Almanya’nın Köln şehrinde yapılan IDS Fuarı’na katıldık. 18-20 Ekim 2009 tarihlerinde ise Antakya’da düzenlenecek olan XI. Türk Ortodonti Derneği Sempozyumu’na katılacağız. Tabii bu fuarlar aracılığıyla dünyadaki tüm yenilikleri takip etme ve yakından görme fırsatını bulmuş oluyoruz.  


 


Ortodonti bölümü olarak geleceğe yönelik plan ve projelerinizden söz eder misiniz?


Paketlenmiş bol tuz ve şeker içeren sanayi ürünlerinin arttığı ama ağız hijyen bakımının aynı oranda yükselmediği bir ülkede giderek daha çok çocuğumuzun ortodonti hastası olacağı düşünülürse, ortodonti sektörüne hizmet veren firma ve ürünlere ihtiyacın artacağı açıktır.


Biz de dünya çapında bir firma temsilcisi olarak ortodonti uzmanı doktorlarımıza sürekli ve kaliteli ürünler sunmaya devam edeceğimizi düşünüyorum


 

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement