Cem Sayın’dan endodonti konferansı

Türk Endodonti Derneği (TED) tarafından organize edilen aylık bilimsel toplantıların yedincisi 10 Haziran 2009 Çarşamba akşamı İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nde yapıldı. Yaklaşık 1,5 saat süren etkinlikte ABD Florida’da bulunan Nova Southeastern Üniversitesi’nden Assistant Professor Taner Cem Sayın, irrigasyon konusunda bilgiler vererek irrigasyonda kullanılan maddeleri, son çıkan konseptleri ve irrigasyon yöntemlerini anlattı.
Cem Sayın’dan endodonti konferansı Cem Sayın’dan endodonti konferansı
Cem Sayın’dan endodonti konferansı

Türk Endodonti Derneği (TED) tarafından organize edilen aylık bilimsel toplantıların yedincisi 10 Haziran 2009 Çarşamba akşamı İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nde yapıldı. Yaklaşık 1,5 saat süren etkinlikte ABD Florida’da bulunan Nova Southeastern Üniversitesi’nden Assistant Professor Taner Cem Sayın, irrigasyon konusunda bilgiler vererek irrigasyonda kullanılan maddeleri, son çıkan konseptleri ve irrigasyon yöntemlerini anlattı. Katılımcı dişhekimlerinin soruları ve görüşleriyle katkıda bulunduğu toplantının hemen öncesinde, Türk Endodonti Derneği Başkanı Prof. Dr. Seçkin Dindar, aylık bilimsel toplantıların hepsine katılması sebebiyle Dişhekimi Hüseyin Meşeci’ye bir plaket verdi. Toplantı verilen ikramla sona erdi.   


 


İki yıldır ABD’de çalıştığını ve Türk Endodonti Derneği’nin davetiyle böyle bir toplantıda sunum yapmaktan büyük bir gurur duyduğunu belirten Taner Cem Sayın, “Bu akşamki toplantımızda temel olarak irrigasyon konusuna değindim. İrrigasyonda kullandığımız maddeler hakkında bilgi vererek son çıkan konseptler ve yeni irrigasyon yöntemlerinden bahsettim. Ayrıca son teknolojileri gözden geçirdik. Sununum sırasında gerçekten güzel ve samimi bir ortam vardı. Katılımı gayet iyi buldum. Meslektaşlarımız da sorularıyla katkıda bulundular” dedi.


 


Taner Cem Sayın’ın Türk endodontisinin parlayan genç yıldızlarından biri olduğunu ifade eden TED Başkanı Prof. Dr. Seçkin Dindar, kendisini Türk dişhekimleriyle buluşturdukları için memnun olduklarını belirtti. Sayın ile Amerikan Endodonti Derneği’nin yıllık toplantısı için gittiği Orlando’da tanıştıklarını söyleyen Dindar sözlerine şöyle devam etti:


 


“Orlando’ya gittiğimde derneğimizin Endo İstanbul 2010 isimli uluslararası kongresinin tanıtımıyla ilgili çalışmalara başladık. Yanımızda Türkiye’den güzel bir tanıtım hediyesi olarak nazar boncuğu götürdük ve kongrede dağıttık. Bu sırada Cem Sayın ile tanıştım. Kendisi bana herkesin dağıtılan bu nazar boncuklarından ve kongreden konuştuğunu söyledi. Sevgili Cem Haziran ayında Türkiye’ye geleceğini söyleyince hemen bir toplantı düzenlemeye karar verdik. Aslında yıllık planımızda böyle bir etkinliğimiz yoktu. Yedinci aylık bilimsel toplantımızı yaparak bu sezonu tamamlamış olduk. Şu anda 2 aylık bir dinlenme dönemine giriyoruz. Eylül ayından itibaren hem Endo İstanbul Kongresi hem de aylık bilimsel toplantılar için yeniden yoğun bir çalışma dönemine başlayacağız. 


 


Ayrıca dernek olarak bugünkü toplantımızda bu dönem yapılan tüm aylık bilimsel toplantılarımıza katılan Dişhekimi Hüseyin Meşeci arkadaşımızı bir plaketle ödüllendirmek istedik. Kendisi bir endodonti gönüllüsüdür. Sadece bu dönemdeki toplantılara değil derneğimizin kuruluşundan itibaren bugüne kadar yapılan tüm ulusal ve uluslararası toplantı ve kongrelerimize katılmıştır. Meşeci gerek mesleki bilgisi gerekse de sosyal yönü bakımından Türkiye’deki dişhekimlerine örnek olabilecek bir meslektaşımızdır. Böyle arkadaşlarımızın sayısının artmasını diliyoruz”.


 

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement