Daum’dan şeker yasağı

Fenerbahçe’nin Alman hocası, adale sakatlıklarına neden olan diş çürümeleri için her türlü önlemi aldı. Koch’un futbolculara idmanlarda şeker dağıtmasını yasakladı. Sezona hızlı başlayan, lig ve Avrupa’da elde ettiği başarılı sonuçlarla taraftarlarını umutlandıran Fenerbahçe’de üst üste gelen adale sakatlıkları sonrasında çeşitli önlemler alan teknik direktör Christoph Daum, son olarak şeker alarmı verdi.
Daum’dan şeker yasağı Daum’dan şeker yasağı
Daum’dan şeker yasağı

Fenerbahçe’nin Alman hocası, adale sakatlıklarına neden olan diş çürümeleri için her türlü önlemi aldı. Koch’un futbolculara idmanlarda şeker dağıtmasını yasakladı.


Sezona hızlı başlayan, lig ve Avrupa’da elde ettiği başarılı sonuçlarla taraftarlarını umutlandıran Fenerbahçe’de üst üste gelen adale sakatlıkları sonrasında çeşitli önlemler alan teknik direktör Christoph Daum, son olarak şeker alarmı verdi. Alman çalıştırıcı futbolcuları motive etmek için her türlü yöntemi deneyen yardımcısı Roland Koch ile yaptığı görüşmede, diş çürümelerini gerekçe göstererek antrenman öncesi dağıttığı şekerleri yasakladı. Adale sakatlıklarının diş sağlığı ile bağlantılı olduğunu ifade eden Daum, ayrıca kan testleri de yaptırıyor.


Şekerler rafa kalkacak
Bu sezon önemli hedefler seçerek yola çıkan sarı lacivertli takımın 25 kişilik kadrosu ile üç ayrı kulvarda mücadele edecek olmasına karşın, fizik kondisyon olarak iyi bir noktaya geldiğini dile getiren Daum, yardımcısı Roland Koch’tan ayrıca ağır idman temposunu düşürmesini de istedi. Futbolcuları her maç sonrasında ödüllendiren, çeşitli aktivitelerle bunu medyatik hale getiren Koch, yurt dışından getirdiği onlarca paket şekerlemeyi daha
ekonomik kullanma sözü verdi. Koch ayrıca her maç sonrasında maçın yıldızını seçerek farklı bir heyecan da yaratıyor.


Sakatlık endişesi
Ligde üst üste elde edilen 4 galibiyet sonrasında 3 gün izin verdiği futbolcularından duyduğu memnuniyeti başkan Aziz Yıldırım’a ileten Daum, 25 kişilik kadronun kendisi için yeterli olduğunu dile getirmişti. Prim sistemi ile ilgili önerisini de rapor halinde yönetime sunan Daum; şampiyonluk yarışı için en büyük favori olarak gördüğü takımın başarıya giden yolda en büyük rakibinin sakatlıklar olduğunu belirterek, “Biz iyi bir takım olduk. Daha iyi noktalara geleceğiz. Takımda problemli oyuncum yok. Tek endişem sakatlıklar” yorumunu yaptı.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement