Dentürk Olimpiyat Şampiyonu

Hem iyi tıpçı hem de iyi topçu olan Türk hekimler, oynadıkları futbolla ve aldıkları başarılı sonuçlarla isimlerini “Dünya Tıp Olimpiyatları”nda şampiyonluğa yazdırdılar. İşte DENTTÜRK takımını başarıya giden yolda yalnız bırakmayan Takım Kaptanı Dişhekimi Şahin Filik’ten şampiyonluk öyküsü.  Dünya çapında mesleki başarılarıyla adlarından söz ettiren Türk doktorlar, bu kez futboldaki yeteneklerini sergiledi. Tıpçı topçular aldıkları başarılı sonuçlar ve oynadıkları futbolla izleyenleri kendilerine hayran bıraktılar.
Dentürk Olimpiyat Şampiyonu Dentürk Olimpiyat Şampiyonu
Dentürk Olimpiyat Şampiyonu

Hem iyi tıpçı hem de iyi topçu olan Türk hekimler, oynadıkları futbolla ve aldıkları başarılı sonuçlarla isimlerini “Dünya Tıp Olimpiyatları”nda şampiyonluğa yazdırdılar. İşte DENTTÜRK takımını başarıya giden yolda yalnız bırakmayan Takım Kaptanı Dişhekimi Şahin Filik’ten şampiyonluk öyküsü. 


 


Dünya çapında mesleki başarılarıyla adlarından söz ettiren Türk doktorlar, bu kez futboldaki yeteneklerini sergiledi. Tıpçı topçular aldıkları başarılı sonuçlar ve oynadıkları futbolla izleyenleri kendilerine hayran bıraktılar. Hem iyi tıpçı, hem de iyi topçular. Dünya tıbbında son yıllarda başarılı çalışmalarıyla öne çıkan Türk hekimleri, yeşil sahada da becerilerini gösterdiler.


 


Dünya Spor Sağlık Olimpiyatları’nda futbol branşında mücadele eden Denttürk futbol takımı, birinci oldu ve hem kupayı kaldırdı hem altın madalyanın sahibi oldu.


 


DENTTÜRK takımımız Almanya’daki 29’uncu Dünya Tıp Olimpiyatları’nda namağlup Dünya Futbol şampiyonu oldu. Almanya’da 4 bin 500 hekim ve sağlık çalışanının katılımıyla düzenlenen olimpiyatlar, “Doktorların Euro 2008’i” olarak tanıtıldı. Türkiye adına 6’lık ve 11’lik futbol takımı kategorisinde olimpiyatlara katılan DENTTÜRK, grubunda sırası ile İtalya’yı 2-0, Almanya’yı 4-0, Portekiz’i 3-0 lık skorlarla geçti. Çeyrek finalde ise Cezayir’i 3-0 yenip yarı finalde Brezilya ile karşılaşan doktorlarımız bu maçı da 2-1 kazandı. İtalya ile finalde karşılan DENTTÜRK, 1-1 biten maçı penaltılarla 6-5 kazanıp olimpiyat şampiyonu oldu. 28 takımın katıldığı olimpiyatların futbol şampiyonu milliler, kupayı Türkiye’ye getirmeyi başardı.


 


Dünya Tıp Olimpiyatlarında başarılı futbollarıyla alkış toplayan ekibimiz aynı zamanda gol kralı kupasını da kazandı.


 


Samatya hastanesi Ortopedi Bölümü’nde görevli Dr. Hilmi Karadeniz Tıp olimpiyatları boyunca oynadığı maçlarda attığı 6 golle zirveye ulaştı ve gol kralı oldu. Yeşil sahalarda top koşturan doktorlarımız durumdan memnun ancak hastaları için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil.


 


Çünkü haftada 4 idman yapan tıpçı topçular antrenmanlardan fırsat buldukça hastalarıyla ilgileniyor.


Bu tabi işin şakası ancak futbola gönül veren doktorlarımız mesleklerine oldukları kadar topçuluğa da saygılı.

 

Kaynak: TGRThaber.com

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement