Diş beyazlatıcıları çamaşır suyu gibi

Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği (EDAD) Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Arzu Demircioğlu, diş beyazlatıcı ürünlere karşı uyardı. EDAD’ın Antalya’da düzenlediği konferansta bir konuşma yapan Dr. Demircioğlu, market ve eczanelerde satılan diş beyazlatma ürünlerinin hidrojen peroksit içerdiğini belirterek, “Bu ürünleri kullananlar bilmeden diş ve diş etlerine çamaşır suyu sürmüş oluyor. Diş etlerine sızma, diş dökülmesine yol açabilecek süreci başlatabilir.
Diş beyazlatıcıları çamaşır suyu gibi Diş beyazlatıcıları çamaşır suyu gibi
Diş beyazlatıcıları çamaşır suyu gibi

Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği (EDAD) Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Arzu Demircioğlu, diş beyazlatıcı ürünlere karşı uyardı. EDAD’ın Antalya’da düzenlediği konferansta bir konuşma yapan Dr. Demircioğlu, market ve eczanelerde satılan diş beyazlatma ürünlerinin hidrojen peroksit içerdiğini belirterek, “Bu ürünleri kullananlar bilmeden diş ve diş etlerine çamaşır suyu sürmüş oluyor. Diş etlerine sızma, diş dökülmesine yol açabilecek süreci başlatabilir. Ayrıca bu ürünler diş minesine de çok zararlı” dedi.


 


Dr. Demircioğlu uzun süre beyazlatıcı ürünler kullanan bir hastasının başından geçenleri anlattı:


“Hastamda yoğun bir diş hassasiyeti başlamıştı. Nefes alırken bile dişlerine temas eden hava nedeniyle rahatsız oluyordu. Hatta vücudunda herhangi bir yere dokunulduğunda bile bunu dişinde hissediyordu. Hastam uzun süreli florid tedavisi sonucunda eski haline dönebildi. Ama bu süreç hem uzun sürdü ve hem de masraflı oldu.”


 


Kaynak: CNN TÜRK

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement