Diş Hekimi, Çanakkale Boğazı’nı İkinci Kez Yüzerek Geçti

Çanakkale Rotary Kulübü, 30 Ağustos’ta 34’üncü Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması’nı gerçekleştirdi. Her yıl Zafer Bayramı’nda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anmak için yapılan uluslararası yarışta, Diş Hekimi Murat Kaynaroğlu da 6,5 kilometrelik rotada akıntıya karşı kulaç atanlar arasındaydı. Kaynaroğlu, yarışı ikinci kez başarı ile tamamlayıp karşı kıyıya ulaştı.
Diş Hekimi, Çanakkale Boğazı’nı İkinci Kez Yüzerek Geçti Diş Hekimi, Çanakkale Boğazı’nı İkinci Kez Yüzerek Geçti
Diş Hekimi, Çanakkale Boğazı’nı İkinci Kez Yüzerek Geçti

34’üncü Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması, Türkiye ve dünyanın farklı ülkelerden 800 civarında sporcunun katılımı ile Avrupa ve Asya kıtaları arasında, Eceabat’tan başlayıp Deniz Müzesi’nde sonlanan bir güzergahta gerçekleştirildi. Her yıl Zafer Bayramı’nda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anmak için yapılan uluslararası yarış, 105 dakika sürdü. Yarışmada, 14 yaştan 70 yaş üzerine kadar, kadın ve erkek 25 farklı kategoride sporcu, karşı kıyıya ulaşmak için mücadele verdi. Üç tip akıntının hakim olduğu, 3.5 millik (yaklaşık 6.5 km) zorlu güzergahı tamamlayan yarışmacılara madalyaları takdim edildi. Yüzücüler arasında, bu yıl ikinci kez Çanakkale Boğazı’nı yüzerek geçen Diş Hekimi Murat Kaynaroğlu da vardı.
{reklam}
Bir Yıllık Antrenmandan Sonra ‘Yüzüyorum’ Diyebildim

Diş Hekimi, Çanakkale Boğazı’nı İkinci Kez Yüzerek GeçtiYüzme sporuna nasıl başladığını sorduğumuz Diş Hekimi Kaynaroğlu “Çanakkale Yüzme Yarışı, 34 yıldır düzenli olarak Çanakkale Rotary Kulübü tarafından organize edilen uluslararası bir yarış. Bu yıl, ben ikinci kez yüzme fırsatı buldum. Çocukluğumdan bu yana yaz tatillerinin vazgeçilmezi olan yüzme, 40 yaşımdan sonra, kızlarımla ortak zaman geçirmek adına, düzenli olarak yaptığım spor halini aldı. İlk olarak bir antrenör eşliğinde, bildiğimi düşündüğüm ama öğrendikçe bilmediğimi anladığım yüzme antrenmanları yaptım. Bir yıllık çalışmalar sonucu teknik ve fiziksel olarak ‘yüzüyorum’ diyebildim. O günden bu yana da pandemi dönemi hariç, haftalık antrenmanlarımı hiç bırakmadım.” diyor.

Kızlarımın Gözlerindeki Işık Benim için En Büyük Mutluluk

Advertisement

Diş Hekimi Kaynaroğlu, yüzmenin kendisi ne ifade ettiği sorusuna, “46 yaşımdayım. Hayatta başarabileceğim en önemli konunun, kızlarımı mutlu ve sağlıklı yetiştirmek olduğuna inanıyorum. Yüzmenin benim için en önemli yanı, çocuklarımla paylaştığım bir aktivite olması. Beraber yaptığımız antrenmanlar sonrası, yorgunluklarına rağmen gözlerindeki ışığı görmek, tarifi mümkün olmayan bir duygu. Bu seneki yarış bitişinde aynı parlayan gözleri görmek ve büyük kızımın, ‘Üç yıl sonra ben de seninle yüzeceğim’ demesi, yarış sonrası verilen madalya gibi benim için hayatta bir mutluluk kaynağı.” söyleriyle yanıt verdi.


Diş Hekimi Murat Kaynaroğlu Kimdir?

1976 yılında Fatsa’da doğan Murat Kaynaroğlu, 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Murat Kaynaroğlu, meslektaşı Diş Hekimi Seval Kaynaroğlu ile evli. Çiftin kendileri gibi yüzme aşığı 2 kızları var.


Haber: Elvan Genç (VYG)

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement