Diş Hekimlerinin En Büyük İhtiyacı Hijyen

Diş hekimlerinin normalleşme sürecinde en büyük ihtiyacı hijyen olacak. Diş tedavileri sırasında ortaya çıkan Aerosol’ün uzaklaştırılması hem sağlık personeli hem de hastaların korunması için büyük önem taşıyor. Bu süreçte dental sektör de hijyene odaklandı.
Diş Hekimlerinin En Büyük İhtiyacı Hijyen Diş Hekimlerinin En Büyük İhtiyacı Hijyen
Diş Hekimlerinin En Büyük İhtiyacı Hijyen

Diş hekimleri bulaş ihtimali olan birçok virüsle mücadele ediyor. Öğrencilik yıllarından itibaren virüslere karşı alınacak tedbirler konusunda donanımlı olan bu meslek grubu, şimdi de Kovid-19’a karşı alınacak önlemlere yoğunlaşıyor. Salgının başından beri acil durumdaki hastaların tedavisine odaklanan diş hekimlerinin, normalleşme sürecinde en büyük ihtiyacı hijyen olacak. Diş tedavileri sırasında kullanılan yüksek hızlı motorlar Aerosol açığa çıkartmakta. Aerosol’ün uzaklaştırılması hem sağlık personeli hem de hastaların korunması için büyük önem taşıyor. Bu bağlamda kliniklerde alınan tedbirler artırılırken, dental sektörün sunduğu imkânlar da çeşitleniyor.

İnce Sakşın Kanülleri, Aerosol’ü Ortamdan Çekmeye Yetmez

Diş Hekimlerinin En Büyük İhtiyacı Hijyen

Advertisement

Öncü Dental’in diş hekimleri ile buluşturduğu Dürr Dental markalı sakşın uçları, daha sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamak isteyen hekimlere yardımcı olabilir. Hasta ağzında çalışırken oluşan Aerosol yaklaşık 2 metre gibi geniş bir alana yayılmaktadır. Tükürük sıvısını çekmek için kullanılan ince sakşın kanülü, oluşan bu Aerosol’ü çekmeye yetmez. Daha yüksek emme kapasitesine sahip, kalın sakşın ucuna takılabilen Dürr Dental sakşın uçlarıyla çalışma esnasında oluşan Aerasol’ün ortamdan çekilmesi büyük oranda sağlanır. Çalışma esnasında oluşan Aerosol’ü ortamdan uzaklaştırmak için bütün bir yapı gerekmektedir. Öncelikle güçlü vakum kapasitesine sahip dental vakum cihazı ve geniş ağızlı şakşın ucu sonuç alınmasını sağlayacaktır. Bu yöntemle Kovid-19 türü virüslerin damlacık haliyle ortama yayılması büyük oranda engellenmiş olacaktır.

Ayrıca dental vakum cihazına sahip olan yerlerde bu cihazların egzoz çıkışlarına bakteri filtresi takılması öneriliyor. Bu filtre vakum esnasında aspire edilen havanın içinde olması muhtemel bakteri ve virüsleri filtreleyerek oluşabilecek çapraz enfeksiyon riskinin minimuma indirilmesine yardım edecektir.

Yenilikçi Dental Vakum Cihazı

Diş Hekimlerinin En Büyük İhtiyacı HijyenDiş hekimlerinin hijyen ihtiyacına destek sunan bir başka ürün ise Paşa Dental’in sunduğu Ekstraoral Dental Vakum cihazı. Paşa Dental, 36 yıldır en iyi ve kaliteli ürünleri hekimlerle buluşturuyor. Bu yeni ürün, Çin menşeli Eighteeth markası tarafından üretiliyor.

Ekstraoral Vakum Sistemi %99.97 verimlilik ile 0.3 mikrona kadar mikropları durduran 3 kat filtrasyon HEPA sistemi ile dizayn edildi. Sistem, filtre ömrü hatırlatıcısı ile filtreyi değiştirmek gerektiğinde bildiriyor. Ayrıca 10 seviyeli bir güç ayarı yapılabilen hassas bir kontrol sistemi bulunuyor. Bu özellik sayesinde ürün, farklı çalışma modu ve çalışma seviyeleri sağlıyor. Cihaz, seviye 1-3 aralığında ortam havası temizleme ve dezenfeksiyon yapıyor. Seviye 4 ile 10 arasında operasyon esnasında oluşan damlacıkları ve Aerosol’ü uzaklaştıyor. Emiş kapsitesi dakikada 3500 Litre olan ürün, 62 dB ses seviyesine sahip.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement