Diş teknisyenlerine yeni bir vizyon kazandırmak istiyoruz

Kurulduğu tarihten bu yana gelişen teknoloji ve yenilikleri yakından izleyerek dental laboratuvarcılık sektörüne katkı sağlayan Turkuaz Dental, Türkiye genelinde sekiz ayrı bölgede, yedi bayi ile hizmet veriyor. Dental porselen ürünleri, takım dişleri, metal alaşımları, diş teknisyeni el aletleri, elastik hareketli protez ve Cad/Cam sistemini dental sektöre sunan firma, teknisyenlere yönelik eğitim seminerleri de düzenliyor.
Diş teknisyenlerine yeni bir vizyon kazandırmak istiyoruz Diş teknisyenlerine yeni bir vizyon kazandırmak istiyoruz
Diş teknisyenlerine yeni bir vizyon kazandırmak istiyoruz

Kurulduğu tarihten bu yana gelişen teknoloji ve yenilikleri yakından izleyerek dental laboratuvarcılık sektörüne katkı sağlayan Turkuaz Dental, Türkiye genelinde sekiz ayrı bölgede, yedi bayi ile hizmet veriyor. Dental porselen ürünleri, takım dişleri, metal alaşımları, diş teknisyeni el aletleri, elastik hareketli protez ve Cad/Cam sistemini dental sektöre sunan firma, teknisyenlere yönelik eğitim seminerleri de düzenliyor. Turkuaz Dental Pazarlama ve Reklam Birimi Sorumlusu Dişhekimi Levent Ak, satış ve pazarlama anlayışlarının temelinde birebir eğitim ve satış sonrası teknik destek mantalitesinin yattığını söylüyor. Diş teknisyenliğinin bazı ülkeler hariç dünya genelinde hak ettiği noktada olmadığını belirten Ak, “Ülkemizde de durum böyle. Ancak her şeye rağmen değişmesi gereken noktaların ve anlayışların var olduğu da bir gerçek. Bu anlamda Turkuaz Dental olarak biz de dünyada gelişen yeni global standartları eşzamanlı olarak Türk diş teknisyenlerine ulaştırıyoruz. Bu sayede çok iyi uygulamacılar olduğunu bildiğimiz diş teknisyenlerimize vizyon kazandırdığımızı düşünüyoruz” şeklinde konuşuyor.


 


 


Öncelikle sizi kısaca tanıyabilir miyiz?


 


Dişhekimiyim, Turkuaz Dental’in pazarlama ve reklam biriminin sorumlusu olarak görev yapıyorum. Aynı zamanda Cad/Cam ve zirkonya çözümleri proje yöneticisiyim.


 


Kurulduğu tarihten itibaren Turkuaz Dental’in çalışmalarından söz eder misiniz?


 


 Turkuaz Dental kuruluşundan bu yana gelişen teknoloji ve yenilikleri yakından izleyerek dental laboratuvar sektörüne katkı sağlamak amacıyla faaliyetlerine devam etti. Firma şu anda sekiz ayrı bölgede müşteri memnuniyetini amaç edinmiş olan 7 adet yetkili bayi ile ürün tedariki ve teknik servisi aracılığıyla Türkiye’nin her yerine ulaşan bir satış ve hizmet ağına sahiptir.


 


Diş teknisyenlerine yönelik olarak hangi ürünleriz var?


 


Turkuaz Dental’in şu anda Türkiye pazarına sunduğu ürünler arasında Japon Noritake dental porselen ürünleri, Yamahachi takım dişleri, İtalyan Simex Ni-Cr metal alaşımları, İsviçre’den SmileLine diş teknisyeni el aletleri, Amerikan Valplast elastik hareketli protez sistemi, Kanada’dan DentalWings Cad/Cam sistemi bulunuyor.


 


Teknisyenlere yönelik eğitim çalışmaları ve kurslar düzenliyor musunuz?


 


Teknisyenlere yönelik eğitim çalışmalarımız var ve yıllık olarak programlıyoruz. Önümüzdeki baharda ağırlıklı olarak yurtdışından getirteceğimiz konuşmacılar ile teknisyenlerimiz için keyifli bir seminer günleri düzenlemeyi düşünüyoruz. Amacımız katılımcılarımızın sadece teknik bilgi donanımını artırmak değil, aynı zamanda onlara yeni vizyonlar da kazandırabilmek.


Bunun dışında ürünlerimizin daha iyi kullanılabilmesi için periyodik olarak yurtdışından eğitimciler getirtiyoruz. Örnek olarak en son Ocak ayında Valplast firmasından bir yetkili kurslar için ülkemizdeydi.


 


Satış ve pazarlama çalışmalarınızı anlatır mısınız?


 


Satış ve pazarlama anlayışımızın temelinde birebir eğitim ve satış sonrası maksimum teknik destek mantalitesi yatıyor. Servisini verebileceğimiz ürünü seçip bu ürünü gerçekten ihtiyacı olan laboratuvara çözüm olarak sunuyoruz. Satış sonrası laboratuvarı ürünle baş başa bırakmıyoruz, kullanıcının ya da laboratuvarın ürünü gerçekten layıkıyla kullanabildiğinden emin olmak istiyoruz. Bir ‘Turkuaz’ kültürü haline gelen bu anlayışımızı bayilerimiz de yurt genelinde de devam ettiriyorlar.


 


Firma olarak kongre ve bilimsel etkinliklere ne oranda katılıyorsunuz? Bu yıl katılmayı düşündüğünüz organizasyonlar hangileri olacak?


 


Firma olarak bu konuda seçici davranıyoruz. Son dönemde bu etkinliklerin artan sayısı mutluluk verici, ancak kalite olarak arzulanan seviyeye gelinebildiğini düşünmüyoruz. 2008 yılında TDB ve EDAD’da yer alacağız. Bunun dışında Turkuaz Dental olarak düzenleyeceğimiz seminer günlerimiz var. Bu aktivite ile geniş bilgi ilerleyen günlerde teknisyenlerimize medya vasıtası ile duyurulacak.


 


Türkiye’de diş teknisyenliğinin içinde bulunduğu durum hakkında neler düşünüyorsunuz?


 


Diş teknisyenliği bazı ülkeler hariç dünya genelinde hak ettiği noktada değil. Ülkemizde de durum böyle. Ancak her şeye rağmen değişmesi gereken noktaların ve anlayışların var olduğu da bir gerçek. Bu anlamda biz de dünyada gelişen yeni global standartları eşzamanlı olarak Türk diş teknisyenlerine ulaştırıyoruz. Bu sayede çok iyi uygulamacılar olduğunu bildiğimiz diş teknisyenlerimize vizyon kazandırdığımızı düşünüyoruz.


 


Kısa ve uzun vadeli hedef ve projeleriniz nelerdir?


 

Turkuaz Dental olarak bu güne kadar etkin ve güncel çözümler üretmeye çalıştık. Bundan sonraki dönemlerde de küresel trendleri ulusal sınırlar içinde temsil etmeye devam etmek öncelikli hedefimiz olacaktır. Gelecek projelerimiz arasında dijital dişhekimliğinin son gelişmelerinin tanıtıldığı sertifikalı bir eğitim merkezi kurmak var. Çünkü gelecekten en büyük beklentimiz, sadece firma olarak değil, müşterilerimiz ve sektör ile beraberce büyümek.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement