Dişhekimi, hırsızı kliple yakalattı

Mersin’de 10 yıllık dişhekimi 38 yaşındaki Kemal Tüygüz, muayehanesinden cep telefonunu çalan hırsızı, güvenlik kamerası görüntülerinden oluşturduğu altyazılı klip ile yakalattı. Cep telefonu hırsızlığı, dişhekimi Kemal Tüygüz’ün Güvenevler Mahallesi 1907 sokak Özlem Apartmanı’nın birinci katındaki muayenehanesinde 10 gün öne meydana geldi. Tüygüz’ün randevu verdiği hastalarla birlikte cep telefonu ile konuşan bir kişi de içeri girdi
Dişhekimi, hırsızı kliple yakalattı Dişhekimi, hırsızı kliple yakalattı
Dişhekimi, hırsızı kliple yakalattı

Mersin’de 10 yıllık dişhekimi 38 yaşındaki Kemal Tüygüz, muayehanesinden cep telefonunu çalan hırsızı, güvenlik kamerası görüntülerinden oluşturduğu altyazılı klip ile yakalattı. Cep telefonu hırsızlığı, dişhekimi Kemal Tüygüz’ün Güvenevler Mahallesi 1907 sokak Özlem Apartmanı’nın birinci katındaki muayenehanesinde 10 gün öne meydana geldi. Tüygüz’ün randevu verdiği hastalarla birlikte cep telefonu ile konuşan bir kişi de içeri girdi. Hastaların peşinden gelen kişi, masanın üzerinde duran Tüygüz’e ait cep telefonunu almak isterken, kalemliği düşürdü. Zanlı, panikle elindeki telefonu bırakıp, kalemliği yerine koydu, cep telefonuyla görüşmeyi sürdürdü Muayehanedekilerin dikkatlerinin dağıldığı bir anda da, dişhekiminin telefonunu alıp, hızla odadan çıkarak kaçtı.


 


Hastaları gittikten sonra telefonunu arayıp bulamayan Tüygüz, güvenlik kamerası görüntülerini kontrol ettiğinde hırsızlığı fark edip, polise başvurdu. Polis araştırmasını sürdürürken, Tüygüz de, güvenlik kamerası görüntülerinden yararlanıp, zanlının görüntü ve fotoğrafını çıkarttı. Fotoğrafları peş peşe vererek, hareketlendiren, bir klip gibi montaj yapıp, alt yazı ekleyen Tüygüz, ‘Muayeneden kaptı kaçtı’ adını verdiği klibi e-posta ile arkadaşlarına gönderdi.


 


‘Sakince çıkarım, tazı gibi kaçarım’


 


Dişhekimi Tüygüz, klipte hırsızın hastalarla binaya giriş anına ‘3 Garip Yoldaş’, zanlının hastaya yol vermesini ‘Bayanlar önden’, muayenehaneye girişini ‘Ve bir kahraman’, hastalarla birlikte yanına gelişini ‘Ve ağa düşmüş bir dişhekimi’, hastasıyla konuştuğu anı, ‘Dişim ağrıyor doktor bey’, zanlının telefonu alıp, çıkmasını ‘Sakince çıkarım, tazı gibi kaçarım’ başlıklarıyla yansıttı.


 


Farklı gruplar arasında dolaşan e-postayı alan dişhekiminin adı açıklanmayan makine mühendisi arkadaşı, kendi ofisine de gelen zanlıyı tanıyıp, oyalayarak, polise haber verdi. Polis, 36 yaşındaki Gıyabettin Köksal’ı yakaladı. Yüzleştirmede tanınan, kamera görüntülerindeki kişi olduğu da saptanan Köksal’ın 18 hırsızlıktan dosyası bulunduğu anlaşıldı.


 


Köksal tutuklanırken, onun kliple yakalanmasını sağlayan Dişhekimi Kemal Tüygüz, “Benim yaşadığım hırsızlık bir çok arkadaşımızın başına geliyor. Hırsızlık anıyla ilgili görüntülerden klip yaptım, arkadaşlarıma da gönderdim. İzleyen makine mühendisi bir arkadaşım da yakalanmasını sağladı” dedi.


 


Kaynak: Hürriyet


 

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement