Dişhekimi işsiz, vatandaş dişsiz bırakıldı

Adana Dişhekimleri Odası Başkanı Dt. Asım Savaş ‘özel muayenehanelerden hizmet alımı’ çalışmalarını durdurulmasına tepki gösterirken, dişhekiminin işsiz, vatandaşın dişsiz bırakıldığını söyledi. Savaş, düzenlediği basın toplantısında, hastanelerde birçok hizmetin özelleştirildiğini ancak kültür ve sağlığın aynası olan ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin devletleştirildiğini ifade etti. Savaş, “Devlet ve serbest çalışan dişhekimleri arasında ilişki bozulmuştur.
Dişhekimi işsiz, vatandaş dişsiz bırakıldı Dişhekimi işsiz, vatandaş dişsiz bırakıldı
Dişhekimi işsiz, vatandaş dişsiz bırakıldı

Adana Dişhekimleri Odası Başkanı Dt. Asım Savaş ‘özel muayenehanelerden hizmet alımı’ çalışmalarını durdurulmasına tepki gösterirken, dişhekiminin işsiz, vatandaşın dişsiz bırakıldığını söyledi.


 


Savaş, düzenlediği basın toplantısında, hastanelerde birçok hizmetin özelleştirildiğini ancak kültür ve sağlığın aynası olan ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin devletleştirildiğini ifade etti. Savaş, “Devlet ve serbest çalışan dişhekimleri arasında ilişki bozulmuştur. Ortak payda oluşturmadan ‘ben yaptım oldu’ denince dengesizlik ortaya çıkmakta. Çıkan dengesizlikde dişhekimi işsiz, vatandaşı dişsiz bırakmaktadır. Türkiye’de, tüm kurumlarda özelleştirme politikası uygulanırken, dişhekimliğinde meslektaşlar işçileştirilmektedir” dedi.


 


İHA

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement