Dünya Diş Hekimleri İtalya’da Buluşacak

İmplatech, İtalya’da dev bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor. Niclaus Lang, Ignazio Loi, Ugo Covani, Ferdinando D’Avenia gibi dünya çapında önemli isimlerin konuşma yapacağı kongre çok sayıda diş hekimini ağırlayacak.
Dünya Diş Hekimleri İtalya’da Buluşacak Dünya Diş Hekimleri İtalya’da Buluşacak
Dünya Diş Hekimleri İtalya’da Buluşacak

Dental implantoloji alanında 2007 yılından bu yana hizmet veren ve çeşitli başarılara imza aran İmplatech, önümüzdeki günlerde 10. sempozyumunu gerçekleştirecek. İtalya Eğitim Programı çerçevesinde, 5-10 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek “İmplatech İmplantoloji Günleri”ne Türk diş hekimleri de dahil olmak üzere dünya genelinden çok sayıda katılım bekleniyor.

Önemli Konuklar, Güncel Konular

Padova’da yapılacak 12. Premium Day Kongresi öncesinde 6 Haziran’da başlayacak kurs programında ikişerli bölümler halinde “Dişsiz Vakalarda Tedavi Stratejileri” ve “Protez Çevresinde Gingival Doku Uyumu” konuları ele alınacak.

Advertisement

Premium Day Kongresi’nin bu yılki başlangıcı Sweden & Martina’nın Kurucu Başkanı Sandro Martina ve Başkan Enrico Gherlone tarafından yapılacak açılış konuşması ile gerçekleşecek. Ardından “İmplant Cerrahisinde 30 Yılda Öğrendiklerimiz” başlığında, diş hekimliği implantolojisi alanındaki gelişmelere mercek tutulacak bu bölümde önemli isimler tarafından “Diş çekimi sonrası implant uygulama stratejileri, Ekstraksiyon sonrasında alveolar kemikte yaşanan boyutsal değişimler, Travma yaşamış dişleri kazanma limitleri ve alternatif tedaviler, Bilimsel bulgular ve klinik görüşler, Çekim sonrası immediate implant: problemler ve çözümler, Premaxillar atrofi vakalarında implant tedavi planlamaları, Gingival doku uyumunda protez çıkış profilleri, Tedavi planlamalarında implant protezlerin değerlendirilmesi” konu başlıklarında sunumlar yapılacak. Gün sonunda ise Sweden & Martina’nın fabrika bahçesinde tüm katılımcılara gala yemeği verilecek.

Sempozyumun ikinci günündeyse “Protezler, İmplant Üstü Protezlerde Yeni Ufuklar”, “Doku Rejenerasyonu, Sert-Yumuşak Doku Yönlendirilmesi” ve “İmplant ile Desteklenmiş Protezlerde Başarının Anahtar Noktaları” hakkında bilgiler aktarılacak. Üzerinde durulacak konular şunlar olacak: “CAD/CAM üretimli implant üstü protezlerde fonksiyonel kullanım ve gözlem, İmplant restorasyonlarında optimizasyonu sağlayan dijital çözümlü fonksiyonel analizler, İmplant protezlerde ölçü ve yenilikler, Estetik optimizasyonunda protetik parçaların plasma temizliği, İmplant tedavisi görmüş hastalarda periodontal dokuların yönetilmesi, Alveol reserbsiyonundan kaçınma ve minimal invasive kret inşa teknikleri, Estetik bölgelerde sert ve yumuşak doku oluşturma ile doğal diş ve implant karşılaştırması, ‘Magnetic Mallet’ ile kemik re-modelizasyonu, İmmediyat implant tedavi planlarındaki boşluklar, İmplant üstü protezlerde başarının anahtar noktaları, Protetik alternatiflerde yanlış söylentiler ve yeni ufuklar”.

Parma’da İleri Cerrahi Konuşulacak

Bilimsel oturumların sonrasında katılımcılar Padova’dan Parma’ya geçerek Omnia S.P.A.’da ağırlanacak. 9 Haziran’ın serbest zaman olarak geçirileceği Parma’da son gün ise İleri Cerrahi Semineri organize edilecek. “Titanium Mesh Destekli Alveol Kret İnşa Teknikleri” başlıklı eğitimde “Titanium mesh ile alveol inşa tekniğinin biyolojik temeli, Tekniğin limitleri ve vaka sunumu, Cerrahiye hazırlık aşamaları ve planlama, Kemik ogmentasyonunda flap yönetimi, 2. cerrahi ve mesh sökümü, Post-operative komplikasyonlar ve çözümleri, İyileşme süreci ve aşamaları ile güncel yenilikler” konularında katılımcılar bilgilendirilecek. Turun son aşamasını ise Omnia S.P.A. fabrikası gezisi oluşturacak.

Haber: Sesil KOCAR

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement