DUS 2013 İlkbahar Sonuçları Açıklandı

Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ve Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ilkbahar dönem sonuçları açıklandı. Sınavı geçersiz sayılan aday olmazken 76 kişinin sınava girmediği öğrenildi.
DUS 2013 İlkbahar Sonuçları Açıklandı DUS 2013 İlkbahar Sonuçları Açıklandı
DUS 2013 İlkbahar Sonuçları Açıklandı

13 Nisan tarihinde yapılan 2013-DUS İlkbahar Dönemi Sınavının değerlendirme işlemleri 26 Nisan’da tamamlanarak saat 19.10’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklandı.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, 2013-TUS ve 2013-DUS ilkbahar dönemi değerlendirme işlemleri tamamlandı. Adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal verilere göre; Klinik Bilimler Testi’nin ortalaması 49,287 iken Temel Bilimler Testi’nin ortalaması 14,238.

Advertisement

Ayrıca, Diş Hekimliği ve Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı ilkbahar dönemi sonuçları da ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinde mevcut.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement