Duygu Burgaz

Dişhekimliği sektörünün güçlü firmalarından Güney Dental, uzun yıllardır distribütörlüğünü yaptığı Micro Mega’nın endodontik ürünlerini Türk dişhekimlerine sunuyor. Güney Dental’de Micro Mega Ürün Yöneticisi olarak görev yapan Duygu Burgaz, pazarlama ve satış faaliyetlerini Micro Mega firmasının yüklendiği vizyon çerçevesinde gerçekleştirmeye çalıştıklarını söylüyor.
Duygu Burgaz Duygu Burgaz
Duygu Burgaz

Dişhekimleri yeni teknolojileri denedikçe endodontiye daha çok ısınıyor

 

Dişhekimliği sektörünün güçlü firmalarından Güney Dental, uzun yıllardır distribütörlüğünü yaptığı Micro Mega’nın endodontik ürünlerini Türk dişhekimlerine sunuyor. Güney Dental’de Micro Mega Ürün Yöneticisi olarak görev yapan Duygu Burgaz, pazarlama ve satış faaliyetlerini Micro Mega firmasının yüklendiği vizyon çerçevesinde gerçekleştirmeye çalıştıklarını söylüyor. Burgaz, “Micro Mega markasının yenilikçi yönünü Türkiye pazarına daha da benimsetip pratik ve kolay ürünleri dişhekimlerimize sunarak pazar liderliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz” diyor.

   


 


2005 yılında Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Duygu Burgaz mezuniyet sonrası Güney Diş grubu bünyesine katıldı ve yaklaşık 2,5 yıldır Güney Dental’de çalışıyor.


 


Endodonti alanına yönelik dişhekimlerine hangi ürünleri sunuyorsunuz?


 


Özellikle uzun yıllardır temsilcisi olduğumuz Micro Mega firmasının endodontik ürünlerini Türkiye pazarına sunmaktayız. Bunlardan pazarda en çok bilinenler Hero 642 ve Hero Shaper “Ni-Ti Kök Kanalı Temizleme ve Şekillendirme Sistemleri”dir. Bunların yanında geniş ürün yelpazesine sahip olan Micro Mega firmasının diğer ürünlerini de geçtiğimiz yıllarda talep doğrultusunda getirmeye başladık. Kanal dolgu patı ( MM-Seal ), kök kanal tedavisinde destekleyici ürünler olan EDTA (MM-Edta Cream), kalsiyum hidroksit esaslı liner (MM Paste), Guta Perka (MM GP Points) gibi ürünleri ağırlıklı olarak çalışıyoruz. Ayrıca kanal boyu ölçümü için Apex Pointer ve ısıtılmış Guta Perka sistemi olan HEROfill adlı ürün ve 2004 yılında çıkan Micro Mega firmasının patentli ürünü olan re-reatrement aşamasında (yeniden tedavi) kullanılan R-Endo sistemi dişhekimlerine kolaylıklar sağlayan ürün gamımız arasında yer alıyor. Micro Mega firması kurulduğu 1905 yılından beri yaratıcı kimliğini güçlendirerek özellikle endodonti alanında devrim niteliğinde (Giromatic, Endosonic vb.) buluşlarıyla endodonti pazarına yön veren bir firmadır. Bu niteliğinin önümüzdeki yıllarda daha çok ön plana çıkacağını umuyor ve dolayısıyla biz de Güney Dental olarak Türkiye’de bulunan endodonti dostları (HEROdontistlere) dişhekimlerine daha pek çok yenilikler ve ürünler sunmayı planlıyoruz.


 


Satış ve pazarlama çalışmalarınızdan söz eder misiniz? Çalışanlarınızı ürünler hakkında nasıl bilgilendiriyorsunuz?


 


Pazarlama ve satış faaliyetlerimizi Micro Mega firmasının yüklendiği vizyon çerçevesinde gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu yüzden konusuna son derece hakim, hekimlerin sorularını ve sorunlarını çözebilen donanımlı bir ekiple çalışıyoruz. Amacımız dişhekimlerini uygulaması kolay, güvenilir, basit, pratik yöntemlerle tanıştırmak. Bu yüzden bilgiye ve yeniliğe önem veren bir firmayız. Düzenli periyotlarla çalışanlarımıza ve yeni başlayan satış ekibine ürünler hakkında özel eğitimler veriliyor. Ayrıca yılda bir veya iki kez Micro Mega firmasından Türkiye Bölge Sorumlusu gelerek satış ekibimizi yeni ürünler ve endodonti pazarındaki gelişmelerle ilgili bilgilendiriyor. Bulunduğumuz konumu koruyabilmek için dişhekimlerinin ihtiyaç duyabilecekleri konularda satış ekibimizi devamlı gelişmeye ve öğrenmeye açık tutuyoruz.


 


Sunduğunuz ürünlerin doğru kullanılmasıyla ilgili olarak düzenlediğiniz kurs ve eğitimler var mı?


 


Danışman dişhekimlerimizle birlikte Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde kurs, eğitim ve seminerler düzenliyoruz. Genelde eğitimlerimizin içeriği pratik ve teorik olarak ikiye ayrılıyor. Teorik eğitimi tamamlayan hekimlerimiz pratik bölüme katılarak kanal şekillendirme ve kanal doldurma sistemlerini bire bir uygulama fırsatı buluyorlar. Özellikle dişhekimleri odalarıyla birlikte bu faaliyetleri daha etkin bir şekilde gerçekleştirmeye çalışıyoruz.


 


Sektörel gözle değerlendirirseniz dişhekimliğinde endodontinin bulunduğu yer hakkında neler düşünüyorsunuz?


 


Son 5 yıldır tedavi konseptine verilen önemin artmasıyla beraber endodontik tedavi yöntemleri de hızla gelişip uygulanmaya başlamıştır. Bu sebeple yapılan kongrelerde ve kurslarda endodonti konulu seminerlere çok ciddi katılımlar oluyor. Dişhekimleri yeni teknolojileri denedikçe ve uygulamaya geçtikçe endodontiye daha çok ısınıyorlar. Bu yüzden endodontiyi gelişmeye açık bir bölüm olarak değerlendiriyorum. Zaten yapılan Ar-Ge yatırımlarının birçoğu endodonti üzerinde yoğunlaşıyor.


 


Bölüm olarak bu yıl hangi kongre ve benzeri organizasyonlarda yer alacaksınız?


 


Güney Dental ve Micro Mega olarak 2008 yılı içerisinde daha fazla dişhekimine ulaşabilmek için Türk Dişhekimleri Birliği (TDB), Türk Endodonti Derneği ve çeşitli dişhekimleri odalarının düzenlemiş olduğu kongre, seminer ve kurslara katılmayı planlıyoruz.


 


Kısa ve uzun vadeli plan ve hedeflerden söz eder misiniz?


 


Micro Mega ürünleri hali hazırda uzun süreden beri dişhekimleri tarafından kullanılan ve bilinen ürünlerdir. Bizim amacımız dişhekimlerine pratik ve güvenilir yöntemler sunarak beklentilerinin ötesinde ürünlerle tanıştırmak. Bugüne kadar yenilikçi tavrımızla sektörün lideri bir marka haline dönüştük. İlerleyen günlerde de Micro Mega markasının yenilikçi yönünü Türkiye pazarına daha da benimsetip pratik ve kolay ürünleri dişhekimlerimize sunarak pazar liderliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement