Evlenecek çiftler soluğu dişhekimde alıyor

Havaların ısınmasıyla birlikte evlenecek çiftler bir bir nikah tarihi alırken bir taraftan da düğünlerinde kusursuz bir gülüşe sahip olmak isteyenler dişhekimleriyle görüşüp daha beyaz bir gülüşe sahip olmak için tedavi oluyorlar. Dişhekimi Onur Öztürk estetik dişhekimliğindeki son teknolojilerinden yararlanıp daha beyaz ve daha güzel bir gülüşe sahip olan gelin ve damat adaylarının nikah masasında beyaz bir gülümsemeyle ‘evet’ demenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti ve bize bu yöntemler hakkında bilgi verdi.
Evlenecek çiftler soluğu dişhekimde alıyor Evlenecek çiftler soluğu dişhekimde alıyor
Evlenecek çiftler soluğu dişhekimde alıyor

Havaların ısınmasıyla birlikte evlenecek çiftler bir bir nikah tarihi alırken bir taraftan da düğünlerinde kusursuz bir gülüşe sahip olmak isteyenler dişhekimleriyle görüşüp daha beyaz bir gülüşe sahip olmak için tedavi oluyorlar.


 


Dişhekimi Onur Öztürk estetik dişhekimliğindeki son teknolojilerinden yararlanıp daha beyaz ve daha güzel bir gülüşe sahip olan gelin ve damat adaylarının nikah masasında beyaz bir gülümsemeyle ‘evet’ demenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti ve bize bu yöntemler hakkında bilgi verdi.


 


Evlenecek çiftler arasında en çok tercih edilen yöntem diş beyazlatma yöntemidir. Bu yöntem aslında diğer restoratif metotlara göre daha ekonomik ve zahmetsiz olarak gerçekleştirilebilen bir tedavi yöntemidir.  Bu yöntemde dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine yapısında oluşan renkli, organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderilir.  Evde ve klinikte olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleştirilebilen bu yöntem sayesinde dişlerde 4-6 ton arasıdan bir açılma meydana gelir. Klinikte gerçekleştirilen diş beyazlatma işlemi bir saat kadar kısa bir sürede gerçekleştirilirken evde yapılan diş beyazlatma işleminde kullanılan jelin derişiminin biraz daha  az olmasından dolayı biraz daha uzun süre de gerçekleştirilir.  Evde yapılan diş beyazlatma işleminde hastaya dişhekimi tarafından hastanın dişlerinin ölçüsüne göre verilen kalıplar ve jeller hasta tarafından günde 4-8 saat arasında takılarak gerçekleştirilir.


 


Hangisi daha iyi?


 


İki yöntemde dişhekimleri tarafından tavsiye edilmekte ve kullanılmaktadır. Bazı durumlar da ise dişlerin beyazlaması için her iki yönteminde kombine bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Ancak hangi yöntemin sizin için daha uygun olduğuna yine dişhekiminiz karar vermelidir.


   


Beyazlatma işlemi dişlere zarar verir mi?


 


Diş beyazlatma işleminin bir dişhekimi tarafından yapılması durumunda dişlere ya da dişetlerine zarar vermediği yapılan araştırmalar da ispatlanmıştır.


 


Dişlerinin yapısından, şeklinden memnun olmayanlara dişhekimleri ne öneriyor?


 


Eğer kişi dişlerinin aralıklı olmasından, küçük olmasından kısacası yapısından ve şeklinden memnun değilse onlara porselen laminate vener denilen ince porselen yaprakları önerilir. Estetik dişhekimliğin de kullanılan son teknolji diyebileceğimiz porselen yapraklar sayesinde dişlerinin yapısı yüzünden gülemeyen, gülüşünü gizlemek zorunda kalanlar bile 4-6 gün gibi kısa bir süre de kusursuz gülüşe sahip olabiliyorlar.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement