FDI Dünya Diş Hekimliği Sergisi’nde Yenilikleri Gör ve Keşfet

200’ü aşkın firmanın katılımı ile 2013 FDI Dünya Diş Hekimliği Kongresi’nde, dental profesyonellerin görmesi ve keşfetmesi için çok sayıda yeni ürün sergilenecek. Bunun yanı sıra, günlük sempozyum boyunca bu yılın katılımcılarına, en son çıkan diş hekimliği aletleri ve teknolojileri ile ilgili Dental Tribune Study Club tarafından sergi alanının B017 standında ‘hands-on’ kursları verilecek.
FDI Dünya Diş Hekimliği Sergisi’nde Yenilikleri Gör ve Keşfet FDI Dünya Diş Hekimliği Sergisi’nde Yenilikleri Gör ve Keşfet
FDI Dünya Diş Hekimliği Sergisi’nde Yenilikleri Gör ve Keşfet

Yeni ürünler arasında Acteon Group’tan ağız içi X-Mind birimi de olacak (C021-022). Piyasada belirtilen en küçük odak noktalarından biri olan X-Mind DC’nin varisi, hastanın morfolojisine bağlı olarak yüzde 50’den daha az radyasyon ile en uygun görüntüleme sağlayacaklarını iddia etti. Ayrıca sergide P5 Newtron ve B.LED teknoloji özellikli NEWTRON P5XS ultrasonik jeneratörler olacak. Plak uzaklaştırma temelli B. LED teknoloji, simültane bir şekilde klinisyenlerin dental plakları belirlemesi ve uzaklaştırması amacıyla geliştirilen mavi florasan ışıklı bir yenilik. Ek olarak Acteon, diş beyazlatma dizisi MeToo’yu da İstanbul’a tanıtacağını açıkladı. Firma, hastaların tedaviden sonra nasıl görüneceği konusunda uygulayıcılara yardımcı olmak amacıyla tam ve deneme sürümleriyle birlikte simülasyon beyazlatma yazılımını da getirecek. Şirket, özel bir markalı internet sitesinin video gösterimleri, klinik vakalar ve ürünleri sağladığını da açıkladı.

GlaxoSmithKline’ın sergi alanı C026’daki standında hekimler, firmanın ağız sağlığı bakım ürünleri hakkında bilgi edinebilecek ve üç farklı markanın (Pronamel, Parodontax ve Corega) temsilcileri ile iletişim kurabilecek. Diş hekimliği sarf malzemeleri üreticisi GSK, Sensodyne Yenilik Merkezi’nde katılımcılara Sensodyne Complete Protection diş macunu hakkında bilgi verecek ve numune dağıtacak. Sensodyne Complete Protection diş macununun diş minesini güçlendirdiği, sağlıklı dişleri korumanın yanı sıra hastayı hassasiyet şikâyetinden de uzaklaştırdığı iddia ediliyor.

Temrex Corporation (C55), diğer ürünler arasında mine aşındırma jeli olan Gel-Etch’i ekrana taşıyacak. Firmaya göre açıkça görülebilir renkte olması dolayısıyla kolay çalışma sağlayan orta viskozitili jel, yüzde 35 fosforik asit içeriyor ve kurumuyor. Gel-Etch, 12 gramlık bir şırıngada mevcut. Ayrıca, 60 gram depolama/şırınga doldurma ile daha küçük şırıngalar doldurulabilir. Firma, türünün ilk örneklerinden biri olarak Gel-Etch’i seçici diş hekimlerinin test ettiğini; hatta mükemmelik için sağlam bir üne sahip olduğunu belirtti.

Advertisement

Sirona Dental Sistemler’den (C035) yeni ağız içi kamera CEREC Omnicam, pudrasız ve rahat dijital baskıları tüm renkleriyle diş hekimlerine öneriyor. Ayrıca, klinisyenler ihtiyaçlarına göre iki Sirona ağız içi kamera ve üç freze ünitinden seçim yapabiliyor. Diş hekimleri için daha fazla seçenekler de mevcut. CEREC yazılımının yeni versiyonu olan, statik özelliklere ek olarak hekimin dinamik nokta bağlantısına karar vermesi için sanal artikülatöre sahip, çene hareketlerinin simüle edildiği CEREC SW 4.2. Bununla birlikte ORTHOPHOS XG 3D ile hem 2 boyutlu hem de 3 boyutlu olarak tasarlanmış yüksek çözünürlük kalitesi sunuluyor. Görüntüleme cihazı tipine bağlı olarak Panorama CSI Sensor, ürüne entegre edilebilir, yahut ayrı ayrı satın alınabilinir. Sirona’ya göre cihaz, özellikle ASTRA (Anatomically STructured Reconstruction Algorithm) ile kombine edildiğinde yüksek kontrast ve düşük seste panoramik görüntü sağlıyor.

GC firması (C023-025) tarafından sunulan self-adeziv restoratif sistem EQUIA’nın posterior bölgede etkili klinik sonuçlar sağladığı belirtiliyor. Yeni konsepti klinik açıdan kanıtlanan yüksek-viskozite cam iyonomer materyal EQUIA Fil’i ışınlı bir tedavi olan, aşınmaya dayanıklı yüksek dolgulu reçine kaplamalı, güçlü bir restoratif materyalden oluşan ve cam iyonomerli teknolojiyi yeni bir seviyeye getiren EQUIA Coat ile birleştiriyor. GC yenilenen geliştirilmiş lif takviyeli kompoziti de sergileyecek. everX Posterior, geniş kaviteler için yeni imkânlar sağlıyor ve çatlakların diş yapısı ve dolgu malzemelerine yayılmasını önlüyor. Materyal, G-ænial Posterior gibi geleneksel bir kompozit ile kullanıldığında ekonomik bir alternatif olarak büyüyen talep ile geniş kaviteler, mine onarımı ve diş kemiğine hitap ediyor.

Yeni Tornado 1 ve Tornado 2 – kırmızı nokta tasarım ödülünün son kazananı – Dürr Dental’den (C031-08) hava kompresör ünitleri, öncekilere göre daha verimli ve ekonomik. Sadece 54 db (A) çalışmada daha az gürültü ile çalışıyor. Alman üreticiye göre yeni ünitler üç tedavi odasına kadar tedarik edilebilir.
 
Diş hekimliğinde CAD/CAM alanına girmeyi planlayan profesyoneller için Finli ekipman üreticisi Planmeca (C034); İstanbul’da CAD/CAM’in bütün çözümlerini, diş hekimleri ve laboratuvarlar için tarayıcılar da dahil olmak üzere yazılım ve freze birimlerini sergileyecek. Şirket; yeni sürüm, narin, kullanıcı dostu tasarımı ve akıllı enfeksiyon kontrol sistemli dental ünit Classic Sovereign’ı da sunulacak. Ayrıca ziyaretçiler, Planmeca ProMax 3B X-ray cihazını deneyebilecek. Cihaz, CBCT görüntüleri ile kombine edilebiliyor, 3B yüz fotoğrafı çekebiliyor ve çeşitli klinik ihtiyaçları için 3B sanal görüntü modeli oluşturabiliyor.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement