Gaziantep Dişhekimleri Odası muayenehanelerinden hizmet alınmamasını protesto etti

Gaziantep Dişhekimleri Odası, muayenehanelerinden hizmet alımının geri çekilmesini protesto etti. Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen açıklamayı Türk Dişhekimleri Birliği Gaziantep Dişhekimleri Odası Başkanı Ahmet Fehmi Batur yaptı. Batur açıklamada, “11 Ekim 2008 tarihinde Başbakan ile gerçekleştirilen görüşme sonrasında muayenehanelerden hizmet alımının ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin halka sunumu açısından uygun olduğu kararı alınmış ve teknik çalışmalar başlanmıştır.
Gaziantep Dişhekimleri Odası muayenehanelerinden hizmet alınmamasını protesto etti Gaziantep Dişhekimleri Odası muayenehanelerinden hizmet alınmamasını protesto etti
Gaziantep Dişhekimleri Odası muayenehanelerinden hizmet alınmamasını protesto etti

Türk Dişhekimleri Birliği Gaziantep Dişhekimleri Odası, muayenehanelerinden hizmet alımının geri çekilmesini protesto etti. Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen açıklamayı Türk Dişhekimleri Birliği Gaziantep Dişhekimleri Odası Başkanı Ahmet Fehmi Batur yaptı.


 


 Batur açıklamada, “11 Ekim 2008 tarihinde Başbakan ile gerçekleştirilen görüşme sonrasında muayenehanelerden hizmet alımının ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin halka sunumu açısından uygun olduğu kararı alınmış ve teknik çalışmalar başlanmıştır.


 


Alınan bu kararın, yerel seçimler öncesinde çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından kamuoyu ile paylaşılması ve sosyal güvenlik kurumu başkanı tarafından Türk Dişhekimleri birliği merkez yönetim kurulu üyeleri ve dişhekimleri odaları başkanlarımıza, düşünülen sistemle ilgili sunum yapılması, hem meslektaşlarımız hem de halkımızda umutlu bir beklenti oluşturmuştur.


 


Bu süreç içerisinde sosyal güvenlik kurumu ve maliye bakanlığı yetkilileri ile onlarca toplantı yapılmış ve teknik çalışmalar hemen hemen bitme noktasına getirilmiştir.


 


Yetkililerin, en geç eylül ayında hizmet alımının başlayacağını yönündeki açıklamaları nedeniyle hastalarımız tedavilerini ertelemeye başlamıştır ve bu yüzden zaten kriz nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan meslektaşlarımız ikinci bir açmaza sürüklenmiştir.


 


Meslektaşlarımız bu sıkıntıların eylül ayında hizmet alımlarının başlayacağı sözüyle göğüslemeye çalışmıştır. Çalışma ve sosyal güvenlik bakanının ve bürokratlarının değişmesine kadar düzenli bir şekilde devam eden çalışmalar ne yazık ki bu değişimden sonra aniden kesintiye uğramış ve sonunda sayın başbakan açıklaması ile bir yıllık emeğin, zamanın ve harcanan paraların boşa gittiği anlaşılmıştır” ifadeleri kullanıldı.


 


Batur Ayrıca, “yetkililer ne yazık ki sağlığın en temel insanlık hakkı ve ağız ve diş sağlığının da genel sağlığın ayrılmaz bir parçası olduğunu unutmaktadırlar” diyerek açıklamayı şöyle sürdürdü:


 


” Yıllardır süregelen ağız ve diş sağlığının görmezden gelinmesi politikaları devam etmektedir. Uygulanan yanlış politikaların en belirgin sonucu ise ağız -diş sağlığı göstergelerinin gelişmiş ülkelerin çok gerisinde olmasıdır.


 


Türk dişhekimleri birliği ve dişhekimleri odaları tüm meslektaşlarının katılımı ile gelinen noktayı kamuoyu ile paylaşmayı, halkımızı hakkı olan sağlık hizmetleri için bilgilendirmeyi türlü eylemlerle sonuna kadar sürdürecektir.”

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement