Genişletilmiş Yeni Baskı, İDEX 2022 Fuarı’nda Hediye

Prof. Dr. Serhat Yalçın’ın “Dişhekimliğinde Temporomandibular Eklem Hastalarına Yaklaşım” isimli kitabının gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 3’üncü baskısı, okurlarla buluşmaya hazırlanıyor. Nisan ayında raflara çıkacak olan eser, İDEX 2022 Fuarı kapsamında DİŞSİAD tarafından ziyaretçilere hediye edilecek.
Genişletilmiş Yeni Baskı, İDEX 2022 Fuarı’nda Hediye Genişletilmiş Yeni Baskı, İDEX 2022 Fuarı’nda Hediye
Genişletilmiş Yeni Baskı, İDEX 2022 Fuarı’nda Hediye

Temporomandibular eklem (TME) hastalıklarının belirtileri toplumun yaklaşık yüzde 50-75’ini etkiliyor. Günümüzde artan yoğun çalışma temposu ve stres, hastaların yaşadığı TME rahatsızlıklarını artıran bir unsur. Ne yazık ki hastalar bu konuda hangi hekime başvurmaları gerektiğini dahi bilmiyorlar. Diş hekimlerine büyük rol düşen bu rahatsızlıklar hakkındaki “Dişhekimliğinde Temporomandibular Eklem Hastalarına Yaklaşım” isimli kitap, hastalara nasıl yaklaşılması gerektiği, tedavi süreci ve gerekli durumlarda kimlere yönlendirilmesi gerektiği konusunda önemli bir kaynak oluşturuyor.

Diş Malzemeleri Sanayi ve İşadamları Derneği’nin (DİŞSİAD), diş hekimliği sektörünün daha ileriye taşınabilmesi için Vestiyer Yayın Grubu işbirliği ile hazırladığı bu eserin ilk 2 baskısı hızla tükendi. Prof. Dr. Serhat Yalçın ve Dr. İrem Aktaş’ın imzasını taşıyan kitap, gözden geçirilmiş ve genişletilmiş yeni baskısıyla okurlarla buluşmaya hazırlanıyor.

TME rahatsızlıklarındaki yaygınlığın yanı sıra çok değerli hocaların katkıları da kitabı önemli hale getiren bir unsur. TME’de görüntüleme bölümünü yazan Prof. Dr. Serra Sencer, TME hastalıkları denince ilk akla gelen isimlerden biri olan ve kitabın splint bölümünü hazırlayan Prof. Dr. Hanefi Kurt gibi kıymetli hocaların imzaları kitapta dikkat çekiyor. Çalışmanın bu son baskısında, bir psikiyatrist tarafından hazırlanmış yeni bölüm de diş hekimlerine farklı bir pencere açacak.

Advertisement

DİŞSİAD Kitaplığı’nın en beğenilen çalışmalarından olan kitap, gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 3’üncü baskısı ile 17’nci İDEX 2022 Ağız–Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı’nda diş hekimlerine hediye edilecek. Fuar, 26-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi'nde misafirlerini bekliyor.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement