GREATIST’in İlk Lansmanı, Köln’deki IDS Fuarında Yapıldı

Uluslararası Dental Show olarak bilinen IDS fuarının 36.sı geçtiğimiz haftalarda Köln’de gerçekleştirildi. IDS fuarında, bir Dental Tribune International (DTI) geleneği olan DTI Media Lounge resepsiyon ve kokteyli de yapıldı.
GREATIST’in İlk Lansmanı, Köln’deki IDS Fuarında Yapıldı GREATIST’in İlk Lansmanı, Köln’deki IDS Fuarında Yapıldı
GREATIST’in İlk Lansmanı, Köln’deki IDS Fuarında Yapıldı

36. IDS Fuarı’nda düzenlenen ve DTI yetkililerinin tüm dünyadan çözüm ortaklarını davet ettiği resepsiyonda katılımcılar uluslararası piyasalardaki güncelleştirmeleri görüp sektör liderleri ile tanışma fırsatı buldu.

IDS’in ilk gününde DTI standında “Geleneksel Rus Gecesi” düzenlendi. Organizasyon, Rus Dişhekimleri Birliği, Moskova Diş Üniversitesi ve Dentalexpo işbirliği ile organize edildi. Gecede Dentalexpo Genel Müdürü Ilya Brodetski, Rusya dental sektörünün küresel dental sektör üzerindeki önemi ile ilgili sunumunu yaptı. Brodetski, Rusya’da 2015 yılı itibari ile 85.000 diş hekimi ve 25.000 diş teknisyeni olduğunu, Rus dental pazarının yıllık cirosunun 1 milyar dolar olduğunu açıkladı.

IDS’in ikinci gününde, DTI ilk kez Kanal 3 Gecesi’ne ev sahipliği yaptı. Organizasyon, Exit Strategies ile birlikte organize edildi. DTI MEDYA Lounge yıllık toplantısı, 15 ülkeden yaklaşık 80 çözüm ortağı liderlerinin katılımıyla Çarşamba günü toplandı. Media Lounge’da Harvard profesörü Myron Nevins bu sene ilk defe verilen yıllık PI Branemark Ödülü’nü aldı.

Advertisement

GREATIST’in İlk Lansmanı, Köln’deki IDS Fuarında YapıldıGREATIST’in İlk Lansmanı, Köln’deki IDS Fuarında Yapıldı

DİJİTAL DİŞHEKİMLİĞİNE FARKLI YAKLAŞIM

DTI tarafından düzenlenen ve dijital, implant ve estetik diş hekimliğindeki en son teknolojileri, bu teknolojilerin nasıl kullanılacağını tüm dünyadaki diş hekimlerine uzmanlar tarafından verilen konferanslar, workshoplar ve uygulamalı ürün tanıtım kursları ile tanıtılması amacı ile düzenlenmeye başlanan DDS World Show’un 2015 lansmanı, 12 Mart günü gerçekleştirildi.

“Etkinlik içinde etkinlik” sloganı ile çıkış yapan DDS’in toplantı ve sunumları, uluslararası büyüklükte dental kongre ve fuarlar içerisinde yapılıyor. Digital Dentistry Show bu plan dâhilinde ilk defa 2014 yılında, İtalya Milano’da Uluslararası Expodental fuarının bir parçası olarak sahne aldı. Diş hekimliği dijital ürünleri ve uygulamaları üzerinde odaklanan bir sempozyum şeklinde gerçekleştirildi.

DDS WORLD SHOW İSTANBUL’DA

2014’te elde edilen başarı, yetkililer tarafından 2015 portföyünün genişletilmesi kararlaştırıldı. Böylece implantoloji ve estetik alanlarında hızla çoğalan teknolojik gelişmelerin konferanslar ve workshoplarla bütün dünyaya tanıtılması amacı ile daha kapsamlı bir etkinlik tasarlandı.

“DDS WORLD”, 2015 yılında benzersiz bir platform ile tüm dünyayı gezerek Asya Pasifik, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey ve Latin Amerika’yı da kapsayan tüm dental pazarlarda bulunmayı planlıyor.

DDS WORLD’ün 2015 planları arasında İstanbul sempozyumu da var. DDS WORLD İSTANBUL, GREATIST 2015 etkinlikleri kapsamında yapılacak.

Bilindiği gibi GREATIST, Vestiyer Yayın Grubu, DTI ve DİŞSİAD’ın güç birliği ile ortaya konan ve 30 Ekim – 1 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan yepyeni bir dental platform.

GREATIST’in İlk Lansmanı, Köln’deki IDS Fuarında YapıldıGREATIST’in İlk Lansmanı, Köln’deki IDS Fuarında Yapıldı

GREATIST 60 ÜLKEYE TANITILDI

DDS WORLD lansmanı sırasında, GREATIST 2015 Kongre ve Fuarı da 60 ülkeden gelen diş hekimliği medya temsilcilerine, diş hekimlerine ve dental sektör yetkililerine anlatıldı.

Türkiye’de gerçek anlamda uluslararası bir dental etkinlik düzenlemek, İstanbul’u dünyanın dental buluşma noktalarından biri haline getirmek için yapılan bu büyük ortaklık hakkında organizasyon ortaklarından DİŞSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Namık Sönmez bir tanıtım yaptı.

DİŞSİAD BAŞKANI SÖNMEZ: “GREATIST, SEKTÖRÜMÜZÜ İLERİ TAŞIYACAK KITALARARASI BİR KÖPRÜDÜR”

Dt. Sönmez yapmış olduğu sunumda “Kuruluşundan bu yana sektörün önde gelen en önemli STK kuruluşu DİŞSİAD, ülkemizin sektörel varlığının ve gücünün, çevre ülkeler ve EMEA (AVRUPA, ORTADOĞU ve AFRİKA) coğrafyasında farkındalığın oluşturulması, bu ülkelere ülkemizin yerli ürünlerini tanıtma faaliyetlerinde; bir dönüm noktası oluşturmuştur” diye konuştu.

Konuşmasını “Gerçek anlamda uluslararası kimlik ve boyutta bir dental etkinlik için yıllardır sürdürdüğümüz çalışmalar somut sonuca ulaşmış ve bu noktada meyvesini vermiştir. Sektörümüzü ileriye taşıyacak bu önemli kıtalararası köprünün adı GREATIST olarak belirlenmiştir” sözleriyle sürdüren DİŞSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sönmez, söz konusu etkinlikteki uluslararası iş ortakları Dental Tribune International ve Vestiyer Yayın Grubu’na işbirliği ve katkılarından dolayı teşekkür etti.

Dt. Sönmez konuşmasını “Bir dünya markası olma hedefiyle çıkmış olduğumuz bu yolda, dental profesyonellerin büyük İstanbul buluşmasını temsil eden bu etkinliğin ülkemize ve sektör paydaşlarına hayırlı olmasını diliyorum” sözleriyle noktaladı.

GREATIST HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

DDS WORLD İSTANBUL, 30 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında GREATIST 2015 kapsamında yapılacak.

GREATIST hakkında daha detaylı bilgi için, etkinliğin resmi web sayfası www.greatist.pro adresi ziyaret edilebilir.

GREATIST’in İlk Lansmanı, Köln’deki IDS Fuarında Yapıldı


Haber: Elif Taman
Fotoğraf: Dental Tribune International

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement