Herkes Angelina dişleri istiyor

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Çene Cerrahisi Uzmanı Doktor Uğur Meriç: ‘Bazıları ellerine Angelina Jolie’nin resmini alıp geliyor ve dişlerinin onunki gibi olmasını istiyor.’ İnsanlara “En korktuğunuz şey nedir?” diye sorulsa, birçoğunun cevabı “diş hekimi” olur. Ve bu korku nedeniyle genelde sonuç hep aynı olur. Diş iyice ağrıyana kadar hekime gidilmez.
Herkes Angelina dişleri istiyor Herkes Angelina dişleri istiyor
Herkes Angelina dişleri istiyor

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Çene Cerrahisi Uzmanı Doktor Uğur Meriç: ‘Bazıları ellerine Angelina Jolie’nin resmini alıp geliyor ve dişlerinin onunki gibi olmasını istiyor.’ İnsanlara “En korktuğunuz şey nedir?” diye sorulsa, birçoğunun cevabı “diş hekimi” olur. Ve bu korku nedeniyle genelde sonuç hep aynı olur. Diş iyice ağrıyana kadar hekime gidilmez… İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Çene Cerrahisi Uzmanı Doktor Uğur Meriç, Vatan’ın Bizim Kahve ekine verdiği röportajda; Türk halkının ağrılarının son aşamasında diş hekimine gittiğini ve bu nedenle de dişlerini erken yaşta kaybettiğini söylüyor. Dişlerle ilgili yapılan yanlışların bununla da bitmediğini anlatan Uğur Meriç, “Bazıları ellerine Angelina Jolie’nin resmini alıp geliyor ve dişlerinin onunki gibi olmasını istiyor. Oysa her diş yapısı herkese uygun değil. Maalesef hastalara bunu anlatmak çok zor oluyor” diyor. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Çene Cerrahisi Uzmanı Doktor Uğur Meriç, konuyla ilgili soruları şöyle cevapladı:


 


Dişlerinde bir sağlık sorunu olmadığı halde daha estetik gülüşlere sahip olmak için gelenler oluyor mu?


 


Tabii bu tür taleplerler sıkça karşılaşıyoruz. Dişleri çok güzel olduğu halde daha farklı dişler istedikleri için geliyorlar. Daha parlak, daha beyaz, daha öne doğru, daha porselen… Dişleri çok güzel ama mutlu olmadığı için protez isteyen hastalarıma uyarım protez dişin geri dönüşü olmadığıdır. Ben bu dişlerimi istemiyorum dediğin anda çok geç.


 


Peki nasıl dişlere sahip olmak istiyorlar?


 


Estetik amaçlı gelenlerin çoğu dişlerinin Angelina Jolie’ye benzemesini istiyor. Sağlıklı bile olsa estetik görünüşü için dişlerini kaybetmeye hazırlar. Dişlerini yaptırınca Angelina Jolie gibi güzel olacaklarını sanıyorlar. Onun güzelliği sadece dişlerinden ibaret değil ki… Bu durumda, diş estetisyenlerinin işi zorlu oluyor. Hasta protezcilerden mucize bekliyor.


 


Ajanslar

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement