IDEX 2019 Fuarı’nda, Diş Hekimleri ve Diş Teknisyenleri için ÜTS Eğitimi

Ürün Takip Sistemi (ÜTS) kullanılmaya başlanmasına rağmen diş hekimleri ve diş teknisyenlerinin büyük bölümü konudan haberdar değil. Bu sistem, kliniklerin ve laboratuvarların kapanması gibi önemli yaptırımlara neden olabilecek kadar önemli. ÜTS hakkında bilgi sahibi olmak için IDEX 2019 Fuarı kapsamında 11 Nisan Perşembe günü gerçekleştirilecek olan ücretsiz eğitimi kaçırmayın.
IDEX 2019 Fuarı’nda, Diş Hekimleri ve Diş Teknisyenleri için ÜTS Eğitimi IDEX 2019 Fuarı’nda, Diş Hekimleri ve Diş Teknisyenleri için ÜTS Eğitimi
IDEX 2019 Fuarı’nda, Diş Hekimleri ve Diş Teknisyenleri için ÜTS Eğitimi

96

Advertisement

Normal
0

21

false
false
false

TR
X-NONE
X-NONE


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normal Tablo”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:12.0pt;
font-family:Calibri;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-language:EN-US;}

Ziyaretçi rekoru kırması beklenen İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı’nın (IDEX Istanbul) 16’ncısı, ve DİŞSİAD (Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) ve CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık beraber organizasyonu ile 11-14 Nisan 2019 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenecek.
 
Fuar kapsamında 11 Nisan Perşembe günü 11:00-12:30 saatleri arasında “Diş Hekimleri ve Diş Teknisyenlerine Yönelik Ürün Takip Sistemi (ÜTS) Takip ve İzleme Altyapısı Eğitimi” gerçekleştirilecek. Bilindiği gibi bütün sektörü çok yakından ilgilendiren Ürün Takip Sistemi (ÜTS), uygulanmaya başlandı. Ülkemizde üretilen ve ithal edilen bütün tıbbi cihaz ve ürünlerin üretim bandından kullanıldığı hastaya kadar takip edilmesini sağlayan ÜTS, diş hekimleri ve diş teknisyenlerine de yeni ve büyük sorumluluklar getiriyor.
 
ÜTS, imalatçı-ithalatçı-hekim-hasta arasındaki ilişkiyi kullanılan cihazlar ve materyaller bakımından güvenli bir zemine oturtmayı hedefliyor. Sistemin en önemli amaçlarından biri tıbbi cihazları ve kozmetik ürünleri kayıt altına almak. Böylece denetimler sağlıklı şekilde yürütülecek. Üründen kaynaklanan tehlikelere karşı önlemler almak, gereği halinde güvensiz ürünlerin piyasadan kaldırılmasını sağlamak, dolayısıyla hasta güvenliği ve halk sağlığının korunması da mümkün olacak.
 
Sistem aynı zamanda diş hekimlerine, muayenehane ve poliklinikler ile diş laboratuvarlarına da önemli yükümlülükler getiriyor. Küçük detay gibi görünen kimi işlemlerin göz ardı edilmesinin, ileride büyük yaptırımlarla sonuçlanabileceğini belirtmekte yarar var.
 
Klinik sahibi ya da özel kliniklerde çalışan hekimler ile diş teknisyenleri için oldukça önemli olan bu eğitimde, ÜTS’ye nasıl kayıt olacakları ve işlemleri nasıl yapabilecekleri anlatılacak. Programa ücretsiz kayıt için http://www.dtsempozyum.com/onlinekayit.html adresinden 11 Nisan Perşembe gününü seçmek yeterli. Ayrıca Dental Tribune Türkiye Sempozyumu kapsamındaki diğer bilimsel sunumlara da bu linkten kayıt olmak mümkün.
 

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement