İDO’nun Aşı Planlaması için Son Başvuru Tarihi 4 Ocak

Diş hekimleri ve çalışanları Covid-19 aşısında öncelikli grupta yer alıyor. İstanbul Dişhekimleri Odası (İDO), aşı planlaması ve toplu taşımadan ücretsiz yararlanmayı sağlayan İBB Sağlık Çalışanı Kartı çalışmalarını bir arada yürütüyor. Son başvuru tarihi 4 Ocak!
İDO’nun Aşı Planlaması için Son Başvuru Tarihi 4 Ocak İDO’nun Aşı Planlaması için Son Başvuru Tarihi 4 Ocak
İDO’nun Aşı Planlaması için Son Başvuru Tarihi 4 Ocak

Covid-19 pandemisi ile mücadalede en büyük umut olan aşılar, riskli gruplardan başlanarak uygulanacak. Hastalarla yakın temas ile çalışan diş hekimleri, gerçekleştirdikleri aerosollü işlemler ve filyasyon ekiplerindeki çalışmaları nedeniyle riskli grupta yer alıyor. Diş hekimlerinin korunması, çapraz enfeksiyonla toplum sağlığının korunması açısından da önem kazanmakta.

Türk Dişhekimleri Birliği (TDB), diş hekimlerinin öncelikli olması gerektiği yönündeki taleplerini Sağlık Bakanlığı’na iletti. Konu hakkında TDB’den yapılan açıklamada “Özellikle Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu’nda diş hekimlerini temsil eden Prof. Dr. Figen Çizmeci Şenel ile yaptığımız görüşme ile "öncelikli aşı" talebimizin olumlu olarak değerlendirildiği, doğrudan filyasyon için sahada, kamu kurumlarında ve mesleğini serbest olarak kliniklerinde icra eden diş hekimleri ile birlikte çalıştıkları personelleri, ayrıca Dişhekimliği Fakültelerinde doğrudan hasta ile teması bulunan 4 ve 5'inci sınıf öğrencilerinin de bu kapsamda değerlendirildiği belirtilmiştir” ifadeleri yer alıyor.

İstanbul’da Sağlık Çalışanı Kartı ve Aşı Planlaması Bir Arada

Advertisement

İstanbul Dişhekimleri Odası (İDO), aşı planlamasına başladı. İl Sağlık Müdürlüğü’ne iletilmek üzere aşı için gerekli bilgiler; İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne iletilmek üzere toplu taşımadan ve İspark’lardan ücretsiz yararlanmayı sağlayan “Sağlık Çalışanı Kartı” başvurusu için gerekli bilgiler toplanıyor. Son başvuru tarihi 04.01.2021 saat 09.00 olarak açıklandı. Başvuru işlemleri buradan gerçekleştirilebilir.

Haber: Elvan Genç (VYG)

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement