Kırıkkale Dişhekimliği Fakültesi’nde yangın çıktı

Kırıkkale’nin Bankalar Caddesi üzerinde bulunan Kırıkkale Üniversitesi’ne bağlı Diş Hekimliği Fakültesi’nin çatı katında çıkan yangın, paniğe neden oldu. Elektrik kontağından çıktığı sanılan yangın, itfaiye ekipleri tarafından güçlükle söndürüldü. Üniversitenin Dişhekimliği Fakültesi tarafından daha önce yemekhane olarak kullanılan ancak artık kullanılmayan çatı katında, sabah saatlerinde yangın çıktı.
Kırıkkale Dişhekimliği Fakültesi’nde yangın çıktı Kırıkkale Dişhekimliği Fakültesi’nde yangın çıktı
Kırıkkale Dişhekimliği Fakültesi’nde yangın çıktı

Kırıkkale’nin Bankalar Caddesi üzerinde bulunan Kırıkkale Üniversitesi’ne bağlı Diş Hekimliği Fakültesi’nin çatı katında çıkan yangın, paniğe neden oldu. Elektrik kontağından çıktığı sanılan yangın, itfaiye ekipleri tarafından güçlükle söndürüldü.


 


Üniversitenin Dişhekimliği Fakültesi tarafından daha önce yemekhane olarak kullanılan ancak artık kullanılmayan çatı katında, sabah saatlerinde yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı sanılan yangında, alevler bir anda büyüdü. Bankalar Caddesi’nde fakültenin yakınında bulunan çoğunluğu kuyumcu, birçok işyeri sahibi ise dükkanlarının kepenklerini kapatırken, polisler de çevrede güvenlik çemberi oluşturdu.


 


Kırıkkale Emniyet Müdürü Salim Akça ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr Sevim Orkun yangın mahalline gelerek bilgi aldı. Diş Hekimilği binasının çatı katı tamamen yanarken, itfaiye ekipleri yangını 1.5 saatte söndürebildi.


 


Bu arada yangın sonrası cadde ve sokaklarda büyük panik yaşanırken, 4 kişinin dumandan etkilendiği belirtildi. 

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement