Malatya’da 3 dişhekiminin muayenehanesini kundaklayanlar tutuklandı

Malatya’da 3 diş hekiminin muayenehanesini kundakladıkları iddia edilen 3 kardeş yakalandı ve 2’si tutuklandı. Malatya’da 26 Aralık 2008 günü gece meydana gelen olayda, Dişhekimleri Odası Başkanı Gökmen Kenan Özdal’ın Halep Caddesi’ndeki, Dişhekimleri Odası yönetiminde bulunan Kerem Kurttaş’ın Dörtyol mevkiindeki ve Murat Canbek’in ise Akpınar Aslantepe Caddesi’nde bulunan işyerleri gece saatlerinde kundaklanmıştı. Kundaklama olaylarında 3 dişhekiminin işyerinde maddi zarar meydana gelmişti.
Malatya’da 3 dişhekiminin muayenehanesini kundaklayanlar tutuklandı Malatya’da 3 dişhekiminin muayenehanesini kundaklayanlar tutuklandı
Malatya’da 3 dişhekiminin muayenehanesini kundaklayanlar tutuklandı

Malatya’da 3 dişhekiminin muayenehanesini kundakladıkları iddia edilen 3 kardeş yakalandı ve 2’si tutuklandı. Malatya’da 26 Aralık 2008 günü gece meydana gelen olayda, Dişhekimleri Odası Başkanı Gökmen Kenan Özdal’ın Halep Caddesi’ndeki, Dişhekimleri Odası yönetiminde bulunan Kerem Kurttaş’ın Dörtyol mevkiindeki ve Murat Canbek’in ise Akpınar Aslantepe Caddesi’nde bulunan işyerleri gece saatlerinde kundaklanmıştı. Kundaklama olaylarında 3 diş hekiminin işyerinde maddi zarar meydana gelmişti.

Olayı araştıran Asayiş Şubesi Gasp Büro Amirliği ekipleri, diş teknisyeni olan Ü.G. ile birlikte kardeşleri olan B.G. ve A.G. adlı şüphelileri teknik çalışma sonucunda yakaladı.

Şahısların Malatya Dişhekimleri Odası’nın sahte diş hekimlerine yönelik olarak başlattığı mücadele sonucunda iş yapamayınca, odanın yönetimde bulunan dişhekimlerinin işyerlerini kundakladıkları iddia edildi.

Emniyet Müdürlüğü de olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“25-26.12.2008 günü ilimizde üç ayrı diş hekim muayenelerinde gece muayyen saatte meydana gelen Faili Meçhul kundaklama olayları ile ilgili olarak yapılan çalışmalar neticesinde olayın şüphelileri Ü.G., A.G. ve B.G. isimli şahıslar olduğu tespit edilerek, 15.12.2009 günü yapılan operasyonla her üç şüphelide yakalanmıştır.

Yakalanan üç şüpheli haklarında tanzim edilen üç ayrı tahkikat evrakı ile birlikte 16.01.2009 günü saat:13.30 da Adli Mercilere çıkartılmış ve A.G. ve Ü.G. sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak İlimiz E Tipi Cezaevine teslim edilmişlerdir.


 


Kaynak: malatyahaber.com

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement