Malatya Dişhekimleri Odası da karara tepkili

Malatya Dişhekimleri Odası Başkanı Dr. Gökmen Kenan Özdal, oda binasında düzenlediği basın toplantısında Yaklaşık iki yıldan beri tüm olumsuz gelişmelere rağmen sürdürülen kamunun özel diş hekimi muayenehanelerinden de hizmet satın almasına yönelik çalışmalar, son 10 gün içerisinde ilgili bakanlar ve nihayetinde üst düzey bürokratların talihsiz diye isimlendirdiğimiz beyanatları ile sekteye uğramış, nihayetinde de bitmiştir dedi.
Malatya Dişhekimleri Odası da karara tepkili Malatya Dişhekimleri Odası da karara tepkili
Malatya Dişhekimleri Odası da karara tepkili

Malatya Dişhekimleri Odası Başkanı Dr. Gökmen Kenan Özdal, kamunun özel diş hekimi muayenehanelerinden de hizmet satın almasına yönelik çalışmaların olumsuz sonuçlandığını açıkladı.

Malatya Dişhekimleri Odası Başkanı Dr. Gökmen Kenan Özdal, oda binasında düzenlediği basın toplantısında Yaklaşık iki yıldan beri tüm olumsuz gelişmelere rağmen sürdürülen kamunun özel diş hekimi muayenehanelerinden de hizmet satın almasına yönelik çalışmalar, son 10 gün içerisinde ilgili bakanlar ve nihayetinde üst düzey bürokratların talihsiz diye isimlendirdiğimiz beyanatları ile sekteye uğramış, nihayetinde de bitmiştir dedi. Vatandaşların kamu üzerinden özel dişhekimliği muayenehanelerinden hizmet alabilmesi için yapılan çalışmaların iki yıldan beri sürdürüldüğünü ve dişhekimlerinin her türlü fedakarlığı yaptığını anlatan Özdal, Global krizin teğet geçtiği kamu maliyesi ve disiplininin iyi olduğu sağlıkta dönüşüm projesi ile özelde hastanelerden yararlanma yolunun açık olduğu halkımızın sıra beklemeden her yerde hizmete erişiminin mümkün olduğu belirtilirken, ağız diş sağlığı hizmetlerinin özelden hizmet alınması tümüyle devletleştirilmesini anlayamıyoruz. Ağız diş sağlığı merkezleri denen kamu kuruluşları neden piyasada tekel konumuna oturtulmak isteniyor. Onlarca yıldır tedavi hizmetlerini sürdüren muayenehanelerin kapısına niçin kilit vurulmak isteniyor, anlamak mümkün değildir.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement