Metin Kaçar: İmplant alanında önde gelen firmalardan biri olmak istiyoruz

Diş hekimliği sektörünün yeni firmalarından olan Dentrust, Amerikan HIOSSEN firmasının Türkiye distribütörlüğünü yapıyor. İmplant ve onun tamamlayıcısı olan greft, membran, füzyo dispanser ve lazer cihazlarını sunan firma, satış sonrası destek, kurs ve eğitim faaliyetleriyle de diş hekimlerinin her türlü ihtiyacına cevap vermeyi hedefliyor.
Metin Kaçar: İmplant alanında önde gelen firmalardan biri olmak istiyoruz Metin Kaçar: İmplant alanında önde gelen firmalardan biri olmak istiyoruz
Metin Kaçar: İmplant alanında önde gelen firmalardan biri olmak istiyoruz

Diş hekimliği sektörünün yeni firmalarından olan Dentrust, Amerikan HIOSSEN firmasının Türkiye distribütörlüğünü yapıyor. İmplant ve onun tamamlayıcısı olan greft, membran, füzyo dispanser ve lazer cihazlarını sunan firma, satış sonrası destek, kurs ve eğitim faaliyetleriyle de diş hekimlerinin her türlü ihtiyacına cevap vermeyi hedefliyor. Dentrust Genel Müdürü Metin Kaçar, “Sadece ürünlerimizle değil, hekimin her zaman bizi yanında hissetmesini ve o güveni vermeyi hedefliyoruz” diyor.


 


Metin Bey kısaca sizi tanıyabilir miyiz?


 


Uzun yıllar özel sektörde üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra elde ettiğim bilgi birikimimi ve tecrübelerimi kendi şirketimde kullanmaya karar verdim. Aslında işletme okudum ve çalışma hayatımın bir bölümünü dental sektöründe geçirdim. Eşimin de yıllarca sağlık sektöründe çalışmış olması bizi bu konuya yönlendirdi. Araştırmalarımızda özellikle implant konunda hala alınacak çok yol olduğunu ve ülkemizin dünya ortalamalarına göre implant kullanımında çok gerilerde olduğumuzu tespit ettik. Amerikan HIOSSEN firmasının distribütörlüğünü alarak kaliteli ve ileri teknoloji ürünleri ile sektöre bu defa kendi şirketimle döndüm. Dentrust’ı kurumsal bir şirket olarak kurduk. Şeffafız. Müşterilerimize, topluma, çalışanlarımıza, çevreye karşı sorumluluklarımızın bilincindeyiz.


 


Kuruluşundan itibaren Dentrust Sağlık Ürünleri ve Dış Tic. Ltd. Şti’nin çalışmalarından söz eder misiniz?


 


Henüz sektörde çok yeni olmakla birlikte amacımız kalıcı başarılara imza atmaktır. Hizmet verdiğimiz hekimlerin başarılarına başarı katmak, hayatlarını kolaylaştırmak istiyoruz. Bakınız birkaç hafta önce bir hekimiz aradı ve “bu kadar kaliteli bir ürünü Türkiye’ye getirdiğiniz için teşekkür ederim,  kitiniz parmaklarım oldu, uygulamayı artık çok daha kolay ve pratik yapabiliyorum” dedi. Satış temsilcilerimizin davranışları,  hızlı servis ve tedarik için ayrıca teşekkür etti. Bu gibi geri dönüşler alınca HIOSSEN ile yola çıkmakla ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi görüyoruz ve geleceğe çok daha umutla bakıyoruz.


 


Biz her hekimimizin aynı memnuniyeti hissetmesini istiyoruz. Yola çıkarken pek çok firmanın stok problemleri yüzünden hekimlerin sıkıntı yaşadığını ve hastalarını zorunlu olarak bekletmek zorunda kaldıklarını biliyorduk. Pozisyonumuzu buna göre aldık ve bizimle çalışan hiçbir hekimimiz stok problemi yaşamayacak.  


 


Dental sektörünün ihtiyaçlarını analiz ederek oluşturduğumuz uzman satış kadromuzla aktif satış ve servis vermenin yanı sıra, ücretsiz yurtiçi ve yurtdışı eğitim desteği de vermekteyiz.


 


Satmış olduğunuz ürünlerden bahseder misiniz?


 


HIOSSEN implantları yüksek teknoloji ürünüdür. Üst segment bir implant olmasına rağmen fiyatları orta segmentte tutabilmek ve hekimlerimize bu ürünleri uygun fiyatlarda sunabilmek için özel çaba harcadık. Tüm Türkiye’ye yayılan bir hizmet ağı oluşturuyoruz. Hatta Türkiye’deki hekimlerimizin olumlu referansları ve önerileri ile Türki Cumhuriyetler’den talepler almaya başladık.


 


Dünya sıralamasında ilk beş implant şirketinden biri sayılan ve Asya-Pasifik pazarının lideri olan Osstem firması, yaklaşık 20 yıllık tecrübesini, 2006 yılında ABD’ye taşımış, üretimini Pennsylvania’da HIOSSEN markası ile yapmaya başlamıştır. HIOSSEN, Avrupa ve Asya’da yirmiden fazla ülkeye ihracat yapmakta ve ABD’deki 10 farklı şehirdeki (New York, Los Angeles, Chicago, Phoenix, Philadelphia, D.C., Dallas, San Francisco, Atlanta ve Seattle) şubeleri ile çalışmalarına devam  etmektedir. HIOSSEN, implantoloji alanındaki profesyonel dental cerrahi eğitimlerini sistematik bir program dahilinde ABD’nin çeşitli eyaletlerinde gerçekleştirmektedir. Biz de bu kadar uzun geçmişi olan ve çağımızın en son teknolojisi ile üretilmiş bu ürünü en uygun koşullarla hekimlerimize sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.


 


Satış ve pazarlama çalışmalarınızda nasıl bir strateji izliyorsunuz?


 


Prensip itibarıyla şirketimiz sadece implant ve onun tamamlayıcısı olan greft, membran, füzyo dispanser ve lazer cihazlarıyla hizmet vermek istemektedir. Enerjimizi sadece implant ve tamamlayıcı ürünlerle sektörün en iyisi olmayı hedefliyoruz. Şirket olarak benimsediğimiz prensiplerimiz şunlardır:


 


Zamanında tedarik, hızlı ve organize hizmet, hekim memnuniyeti, dolayısıyla hasta memnuniyeti, yurtiçi ve yurtdışı eğitimlerle sektöre dinamizm getirmek, satış sonrası her türlü destek ve takip, her hekimimizin bizim için ayrı bir değere sahip olduğunu düşünerek ihtiyaçlara hekimsel bazda işbirliği, tutarlı ve şeffaf fiyat politikamız ile her zaman güvenilir bir firma olmak


 


Ürünlerimizi tanıtmak amacıyla çeşitli sektör dergilerinde yer alıyoruz ve saygın Kongrelere katılıyoruz. Web sitemiz www.dentrust.com.tr ürünlerimizle ilgili ayrıntılı bilgiler içeriyor ve güncel konularda sürekli yenileniyor. Ayrıca tüm Türkiye’ye aynı kalitede ve hızda hizmet verebilmek için bayilikler vermeye devam ediyoruz.


 


Firma olarak diş hekimlerine yönelik düzenlediğiniz kurs, seminer gibi organizasyonlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?


 


Biraz önce bahsettiğim gibi firmamız implant uygulamak isteyen hekimlerin bilgisini artırmak için ücretsiz eğitim desteği vermektedir. Türkiye’de adviser hekimlerimiz ile düzenlediğimiz  hands-on ve klinik çalışmalara bugüne kadar onlarca hekim katılmıştır. Eğitimler ayda iki defa düzenli olarak devam etmektedir.  Eğitimler her hekimin isteğine ve seviyesine göre başlangıç seviyesi ve ileri cerrahi tekniklerini içeren teorik, pratik ve canlı cerrahi şeklinde olmaktadır. Daha önce implant uygulamamış tecrübeli hekimlerimizden diş hekimliği fakültesi öğrencilerine kadar çeşitli katılımcılarımız oluyor. Eğitim almak için Avrupa’dan gelen hekimler de oluyor. Mesela Ekim ayı içerisinde yapılan ilk eğitime yurtdışından hekimler geldi.


 


1-6 Mart 2011 tarihlerinde Amerika’da olacağız ve  3-5 Mart tarihinleri arasında gerçekleştirilecek 26. Academy of  Osseointegration 2011 Kongresi’ne kalabalık bir grup ile katılacağız. Bu kongrenin konusu ise; Geleceğe Bakış: Önümüzdeki 25 yıllık süreç içerisinde temel prensiplerle yeni teknolojilerin birleşimi, implantın geleceğidir.


 


Ayrıca Amerika’da bulunan merkezimizde bize yönelik özel düzenlenen eğitimlere diş hekimlerimizle birlikte katılmaktayız. Yakın vadede İstanbul’da konusunda uzman dünyaca ünlü eğitmenlerin katılacağı uluslararası bir kongre düzenlemek için hazırlıklarımız devam ediyor.  Yakaladığımız başarı ABD ve Avrupa’da dikkat çekiyor. Satışlardaki başarılarımız takdir ediliyor.


 


Bunun dışında HIOSSEN, implantoloji alanındaki profesyonel dental cerrahi eğitimlerini sistematik bir program dahilinde ABD’nin çeşitli eyaletlerinde gerçekleştirmektedir. Dileyen hekimlerimizin bu programlara katılımını sağlamaktayız. Yurt içi ve dışı eğitimler konusunda web sitemizden bilgi alınabilir.


 


Türkiye’de ve dünyada implant pazarı şu an ne durumdadır? Bununla ilgili olarak geleceğe yönelik düşüncelerinden söz eder misiniz?


 


Ülkemizin implant sektöründe alacağı çok uzun yol vardır. Özellikle büyük şehirlerin dışına çıkıldığında halen impant uygulamalarına maalesef sık rastlanmamaktadır. Tahminime göre sektör her yıl yüzde 25 büyüme gösterecektir. Pastanın büyüklüğü sektörü çok cazip hale getirmekle birlikte, önemli olan sektörde devamlılığı sağlamaktır. Maalesef hekimlerimiz geçmişte kaşla göz arasında var olup kaybolan implant firmalarından çok sıkıntı çektiklerinden haklı olarak artık çok seçici davranmaktadırlar. Bunun da böyle olması sektöre disiplin getirilmesi açısından çok önemlidir. 


 


Firma olarak kısa ve uzun vadeli hedef ve projeleriniz neler olacak?


 


Dentrust olarak implant denince ilk akla gelen firmalardan biri olmayı istiyoruz. Talep edilen her ürünün stoklarımızda bulunmasını ve en hızlı şekilde servis etmenin de gerektiğinin bilincindeyiz. Sattığımız ürün çok kaliteli ama bunun yeterli olmadığını biliyoruz. Sadece ürünlerimizle değil, hekimin her zaman bizi yanında hissetmesini ve o güveni vermeyi de hedefliyoruz.


 

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement