Muayenehanede ölüm olayı ile ilgili soruşturma başlatıldı

Malatya Sağlık Müdürü Bayram Zengin, 11 yaşındaki kız çocuğunun diş çekimi için götürüldüğü diş hekimi muayenehanesinde yapılan anestezinin ardından ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi. Bayram Zengin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayla ilgili, Sağlık İl Müdürlüğüne bağlı denetim elemanlarının görevlendirildiğini belirterek, ”Öyle bir olay olmuş. Soruşturma sürüyor. Arkadaşlarımızı görevlendirdik. Tahkikat yapıyoruz.
Muayenehanede ölüm olayı ile ilgili soruşturma başlatıldı Muayenehanede ölüm olayı ile ilgili soruşturma başlatıldı
Muayenehanede ölüm olayı ile ilgili soruşturma başlatıldı

Malatya Sağlık Müdürü Bayram Zengin, 11 yaşındaki kız çocuğunun diş çekimi için götürüldüğü dişhekimi muayenehanesinde yapılan anestezinin ardından ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.


    


Bayram Zengin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayla ilgili, Sağlık İl Müdürlüğüne bağlı denetim elemanlarının görevlendirildiğini belirterek, ”Öyle bir olay olmuş. Soruşturma sürüyor. Arkadaşlarımızı görevlendirdik. Tahkikat yapıyoruz. Muayenehaneleri denetleme yetkimiz var. Bir muayenehanede yapılmaması gereken bir işlem yapılmış, genel anestezi verilmiş. Bu bir muayenehanede verilemez. Askeri bir personel vermiş üstelik bu da sakıncalı. Soruşturma sonucunda durum netleşecek. Belki Sağlık Bakanlığı seviyesinde bir çalışma yapacağız” dedi.


 


Bu arada, anesteziyi yapan anestezi uzmanı O.Ö. (32) çıkarıldığı adli mercilerce serbest bırakıldı. 

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement