Sahte dişhekimi uyarısı

Malatya Dişhekimleri Odası Başkanı Dr. Gökmen Kenan Özdal, “Malatya genelinde hepatit hastalığı büyük oranda baş gösteriyor. Bunun en büyük nedenlerinden birisi de sahte dişhekimlerinin varlığıdır. Vatandaşlarımızın insan sağlığıyla oynayan sahte dişçilere dikkat etmeleri gerekiyor” dedi.Sahte diş doktorlarının önünü kesmek için büyük çaba harcadıklarını kaydeden Özdal, “Sahte dişhekimleri insanların sağlıklarıyla oynadıklarının farkında değiller.
Sahte dişhekimi uyarısı Sahte dişhekimi uyarısı
Sahte dişhekimi uyarısı

Malatya Dişhekimleri Odası Başkanı Dr. Gökmen Kenan Özdal, “Malatya genelinde hepatit hastalığı büyük oranda baş gösteriyor.


 


Bunun en büyük nedenlerinden birisi de sahte dişhekimlerinin varlığıdır. Vatandaşlarımızın insan sağlığıyla oynayan sahte dişçilere dikkat etmeleri gerekiyor” dedi.Sahte diş doktorlarının önünü kesmek için büyük çaba harcadıklarını kaydeden Özdal, “Sahte dişhekimleri insanların sağlıklarıyla oynadıklarının farkında değiller. İnsanların bu tür insanlara karşı dikkat etmeleri gerekiyor. Hijyen koşullarında yoksun, steril olmayan aletler ile yapılan işlemler sonucu vatandaşlara bir çok bulaşıcı hastalık bulaştırılıyor. Bizim mesleğimiz çalışmalarımızda çok dikkat etmemiz gereken bir meslek. Ancak sahte dişçiler, insanların sağlıklarını gözetmiyorlar. Bu sebeple ortaya bulaşıcı hastalıklar çıkıyor.


 


HİV virüsü ve hepatit gibi bulaşıcı hastalıklar bu nedenle insanlar arasında yayılmaya başlıyor. Malatya da Türkiye ortalamasının üzerinde bir hepatitli hasta olayı var. Bunların önlenmesi konusunda biz Dişhekimleri Odası olarak insanların hasta olmalarını ortadan kaldırmak olmalı. Biz bilinçsiz ve yetkisiz olarak çalışan sahte dişçilerin hastalıkların bulaşmasında en önemli etkisinin olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle bu tür insanların ortadan kaldırılması için Malatya bölgesinde çalışma başlattık. Bunun üzerine özellikle gidiyoruz. Üzerimize düşen vazifeyi yapacağız. Bu insanları ortadan kaldırmakta kararlıyız. Bu insanlar bir şekilde ortadan çekilecekler. Tavizimiz yoktur” şeklinde konuştu.


 


Kaynak: Nethaber

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement