Sahte dişhekiminin çektiği diş öldürdü

Sahte hekimin çektiği diş yüzünden komalık olan ve 9 gündür Erciyes Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde yoğun bakımda kalan Sinan Kahriman isimli genç, sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Çocuklarının ölüm haberini alan aile ise, morg önüne gelerek sahte hekime lanet okudu. Sinir krizleri geçiren baba Naim Kahriman, sahte hekimin çektiği diş yüzünden hayatını kaybeden oğlu gibi başkalarının canının acımaması için yetkililere seslendi.
Sahte dişhekiminin çektiği diş öldürdü Sahte dişhekiminin çektiği diş öldürdü
Sahte dişhekiminin çektiği diş öldürdü

Kayseri’de sahte diş hekimine dişini çektirdikten sonra komalık olup, tedavi altında tutulan 16 yaşındaki genç bugün sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Ölüm haberini alan aile, sahte hekime lanet okurken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Sağlık Bakanlığı’ndan yardım istedi.


 


Sahte hekimin çektiği diş yüzünden komalık olan ve 9 gündür Erciyes Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde yoğun bakımda kalan Sinan Kahriman isimli genç, sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Çocuklarının ölüm haberini alan aile ise, morg önüne gelerek sahte hekime lanet okudu. Sinir krizleri geçiren baba Naim Kahriman, sahte hekimin çektiği diş yüzünden hayatını kaybeden oğlu gibi başkalarının canının acımaması için yetkililere seslendi. Gazetecilere açıklama yaparken baygınlık geçiren babaya aile yakınları müdahale ederek sakinleştirmeye çalıştı. Baba Naim Kahriman, diğer oğlu Yasin’e sarılarak, “Artık seninle birlikte okula gidecek bir kardeşin yok” diyerek gözyaşları döktü.


 


Sağlık Bakanlığı’na ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen baba Naim Kahriman, “Oğlumu bu hale getirenler elini kolunu sallayarak geziyorlar. Diş Hekimleri Odası Başkanı’nın da söylediği gibi Kayseri’de 85 kişi sahte hekim olarak işlerini yapıyorlar. Benim canım yandı, başkalarının canı yanmasın” dedi.


 


16 yaşındaki Sinan Kahriman, 9 gün önce ağabeyi Yasin Kahriman ile özel bir diş hekimine gitmiş, burada diş protez laboratuarında görevli Y.Ü. isimli kişi, doktorun yerinde olmadığını ancak dişini çekilebileceğini söyleyerek Sinan’ın dişini çekmişti. Dişi çekilen Sinan, daha sonra eve giderken baygınlık geçirmiş ve durumunun ciddiyetini koruduğu gerekçesiyle ambulansla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilmişti.

 

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement