Sigara yasağında gevşemeye tebrik kartlı tepki

Adıyaman Milletvekili Şevket Köse  “İkram işletmelerinin zarar ettiği” gerekçesiyle kapalı alanlarda sigara yasağı getiren kanunda değişiklik önerisi vermesinin ardından bugün İstanbul Tabip Odası’nda Sigara ve Sağlık Ulusal Komitesi, İstanbul Tabip Odası ve İstanbul Diş Hekimleri Odası ortak bir basın açıklaması düzenlediler.
Sigara yasağında gevşemeye tebrik kartlı tepki Sigara yasağında gevşemeye tebrik kartlı tepki
Sigara yasağında gevşemeye tebrik kartlı tepki

Adıyaman Milletvekili Şevket Köse  “İkram işletmelerinin zarar ettiği” gerekçesiyle kapalı alanlarda sigara yasağı getiren kanunda değişiklik önerisi vermesinin ardından bugün İstanbul Tabip Odası’nda Sigara ve Sağlık Ulusal Komitesi, İstanbul Tabip Odası ve

İstanbul Diş Hekimleri Odası ortak bir basın açıklaması düzenlediler.


Açıklamaya, SSUK dönem sözcüsü Prof. Dr. Elif Dağlı, İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Özdemir Aktan ve İstanbul Diş Hekimleri Odası Genel Sekreteri Aret Karabulut katıldı.


Prof. Dr. Elif Dağlı, İstanbul Tabip Odasında düzenlenen basın toplantısında, tütün mamullerinin zararlarının önlenmesine dair kanunun çok sayıda kişi, işletme ve kurum tarafından desteklenirken, diğer taraftan karşıt eylemlerin de sürdürüldüğünü söyledi.

 


“İşletmeler zarar ediyor’, “battı” “batacak” şeklinde spekülasyonlar yapıldığını savunan Dağlı, son olarak CHP Adıyaman Milletvekili Şevket Köse tarafından kanunun yumuşatılmasına yönelik teklif verildiğini hatırlattı.


 


Konuşmaların ardından, Milletvekili Şevket Köse’ye gönderilmek üzere özel olarak hazırlanan büyük boy kartpostal, Prof. Dr. Eli Dağlı, Prof. Dr. Özdemir Aktan, Diş Hekimi Aret Karabulut ve Turgut Kazan tarafından imzalandı.


 


Ön yüzünde ikinci el sigara dumanının yol açtığı sağlık sorunlarını gösteren, arka yüzünde ise “Diş hekimi olduğunuzu, insan sağlığı için yemin etmiş hiçbir sağlık çalışanının öldürücü bir ürünün savunuculuğunu yapamayacağını hatırlamanızı dileriz” ifadelerinin yer aldığı yeni yıl tebriği, daha sonra postaya verildi.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement